صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

دلایل افت اخیر تیم ملی والیبال کشور


برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 2 مهر، با ناصر شهنازی، کارشناس والیبال، درباره دلایل افت تیم ملی والیبال گفتگو کرد.

1397/07/02
|
13:30


به گزارش رادیو ورزش؛ ناصر شهنازی، کارشناس والیبال، در خصوص علل افت تیم ملی والیبال کشور در 3 مسابقه اخیر گفت: زمانیکه تیم ملی ما در مسابقات جام ملت های جهان شرکت کرد، نتایج زیاد خوبی نگرفتیم. بعد از آن قرار بود تیم ملی در مسابقات جاکارتا شرکت نکند و تیم ملی "ب" شرکت کند؛ اما با توجه به اهمیت طلای مسابقات جاکارتا قرار شد تیم ملی اصلی را اعزام کنیم. البته در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی "ب" هم حرف و حدیث زیاد است و نوع انتخاب اشتباه بود.
وی، در مقابل این گفته مجری که اگر تیم ملی "ب" تقویت می شد و یکی، دو نفر از تیم "الف" به تیم "ب" اضافه می شدند، کسب مدال طلا در جاکارتا دور از دسترس نبود، بیان کرد: بنده هم همین اعتقاد را دارم؛ اما فردی که در رأس تیم ملی "ب" قرار گرفته بود، نتوانست این مسئولیت را قبول کند که می توانند روی سکو بروند؛ زیرا فرد بی تجربه ای را در این مسئولیت قرار داده بودند که سابقه حضور در رأس تیم های ملی را نداشت.
بنده هم اعتقاد دارم با توجه به عدم حضور تیم های خوب، با هر تیم دومی در این مسابقات شرکت کرده بودیم، مطمئناً قهرمان می شدیم. در این مسابقات به جای اینکه بازیکنان جوان را به میدان بفرستیم، از بازیکنان با تجربه مان استفاده کردیم و دوست داشتیم که رکورد بزنیم. به نظر من زیاد نیاز نبود قهرمان شویم.
شهنازی، نیز عنوان کرد: جایی که نیاز بود از بازیکنان جوان استفاده کنیم، نکردیم و در مسابقات چهارجانبه تدارکاتی اسلوونی در بازی با آمریکا که مهمترین بازی تدارکاتی ما بود، از بازیکنان جوان استفاده کردیم. در مسابقات جهانی در گروه سختی قرار نگرفتیم و رقبا جزء تیم های درجه اول دنیا نبودند. متأسفانه ضعف های ما از بازی با لهستان و ست اول بازی با کوبا شروع شد؛ جاییکه تیم های حریف سرویس های با سرعت بالا زدند.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش