صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 13 مرداد، در گفتگو با سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، به بررسی دیدارهای هفته های اول و دوم لیگ برتر و حواشی بازی سپیدرود و سپاهان پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، در پاسخ به این سوال که جمع بندی شما از دو هفته سپری شده از لیگ برتر فوتبال چیست، بیان کرد: هفته های اول لیگ را سپری می کنیم و یک سری مسائل طبیعی است. هفته اول کیفیت لیگ خوب نبود؛ اما خوشبختانه هفته دوم بازیهای بهتری را شاهد بودیم. تعداد گل هایی که در هفته دوم رد و بدل شد نشان می دهد که خیلی بهتر از هفته اول بوده است. از نظر حواشی هم نمی توان گفت که کم بوده یا بیشتر. امیدوارم که هفته های آتی حواشی کمتری ایجاد شود.
وی، در خصوص شکست 6-1 سپیدرود در مقابل سپاهان و حواشی این دیدار گفت: شاید دوستان از توضیح من ناراحت شوند؛ اما می گویم که حداقل از این پس رعایت شود. دلیل اصلی جنجال دیروز رعایت نکردن قانون توسط کارمند صداوسیما بود که کنار زمین قرار داشت. متأسفانه بعد از گل چهارم فیلمبردار صداوسیما کمک مربی تیم سپیدرود را صدا کرد و صحنه آهسته گل را که احتمالاً در آفساید رخ داده بوده را به وی نشان داد؛ البته این اتفاق در فوتبال طبیعی است. در جام جهانی هم چنین اتفاقاتی رخ داده است؛ اما ما اکنون نه تجهیزات ویدئوچک داریم و نه داورانمان در این زمینه آموزش دیده اند. کمک مربی هم وقتی مسئله را به سرمربی و نیمکت نشینان این تیم انتقال داد، جنجال به پا شد.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، تصریح کرد: اشتباهی که در بازی دیشب رخ داد، باعث شد کمک مربی تیم سپیدرود اخراج شود؛ پس از آن خداد عزیزی کنار زمین آمد؛ اعتراضات خود را به داور چهارم انتقال داد و در نهایت وی اخراج شد و تماشاچیان در موضوع دخالت کردند. داوری که یک اشتباه کرده، نمی تواند مجدداً اشتباه دیگری را انجام دهد و مجبور به اخراج مربیان بود. این مسائل واقعاً برای فوتبال ما بد است.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی رضاپور روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی