صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 7 مرداد، با محمد وکیلی، مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در خصوص مسابقات آسیایی جوانان و عملکرد والیبالیست های کشور گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد وکیلی، مربی تیم ملی والیبال نوجوانان، در ارتباط با قهرمانی تیم جوانان در مسابقات آسیایی بحرین عنوان کرد: این موفقیت را به جامعه ورزش و خانواده بزرگ والیبال تبریک می گویم. ما می توانیم به خودمان ببالیم که در سطح نوجوانان قهرمان جهان هستیم و در سطح جوانان همه رقیبان آسیایی را می توانیم از پیش رو برداریم. این نشان می دهد که والیبال پایه پویاست؛ کارهای زیرساختی خوبی انجام می شود و فدراسیون زحمات زیادی می کشد.
وی، تصریح کرد: شاید بیش از 95 درصد جوانانی که در مسابقات آسیایی حضور داشتند، در رقابتهای قهرمانی جهان با ما بودند. اکنون هم فکر می کنم خیلی خوب حمایت شده اند. با اینکه غافلگیری و دست به دست شدن مدالها در سطح پایه زیاد است، خوشبختانه والیبال کشورمان همیشه جزء قدرتهای خوب شناخته می شود.
مربی تیم ملی نوجوانان، در خصوص میانگین قدی تیم های ملی جوانان و نوجوانان گفت: مجموعه مربیان پایه نگاه درستی به آینده دارند و بازیکنان بلند قد و با فیزیک مناسب انتخاب می کنند که به تیم ملی برسند. میانگین قدی نوجوانان و جوانان کنونی 198/5 سانتیمتر است. از این لحاظ با روسیه برابری می کنیم و از تمام تیم های دنیا بلندتر هستیم. دیگر به عقب باز نخواهیم گشت که هر بازیکنی با هر شرایط فیزیکی انتخاب کنیم.
وکیلی، در پاسخ به این سوال که اگر تیم جوانان بخواهد در مسابقات جهانی سال آینده موفق باشد، به نظر شما باید چه مسیری را طی کند، بیان کرد: به نظرم این بازیکنانی که برمی گردند، اگر بتوانند کنار هم در لیگ برتر بازی کنند یا حداقل تعداد بیشترشان بازی کنند و ذخیره نباشند، کمک زیادی به آنها خواهیم کرد. ما هر چه بتوانیم لیگ را از نیروی جوان و نوجوان سرشار کنیم، بعدها در تیم ملی می توانیم از آنها استفاده کنیم.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی والی زاده روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی