صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 16 تیر، در گفتگو با یعقوب وطنی، کارشناس و مربی رده های پایه فوتبال، تجزیه و تحلیلی از بازیهای دیروز انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ یعقوب وطنی، کارشناس و مربی رده های پایه فوتبال، به تحلیل بازیهای روز گذشته پرداخت و گفت: اتفاقاتی که در پایان بازیهای روز گذشته رخ داد، اگرچه شاید به زعم خیلی از تماشاگران خوش نیامد؛ اما به نظر کارشناسان این اتفاقات محتمل و قابل پیش بینی بود. افرادی که منطقی فوتبال را دنبال می کردند، می دانستند که پیروزی فرانسه در مقابل اروگوئه و بلژیک در برابر برزیل محتمل است؛ زیرا هر دو تیم پیروز مطابق با منطق، شرایط تاکتیکی و به دور از احساس فوتبال خود را به نمایش گذاشتند.
وی، ادامه داد: تیم های اروگوئه و برزیل بیشتر از اینکه منطق فوتبال را حاکم بازی خود کنند، یک بازی کاملاً احساسی را به نمایش گذاشتند. از اروگوئه این رفتار بعید نبود؛ زیرا آنها کلاً با جام برخورد احساسی داشتند. از روز اول هم به همین شکل بازی خود را شروع کردند؛ اما این رفتار از برزیل بعید بود؛ زیرا برزیل در مقابل مکزیک یک تیم کاملاً متفکر و منطقی بود که علی رغم فشار اولیه مکزیک در ادامه توانست بازی را خیلی با تفکر و آرامش ادامه دهد. این برزیل، برزیل مقابل مکزیک نبود و مشخص بود که خیلی دستپاچه، احساسی و شاید با ترس از مکزیک وارد مسابقه شده است.
وطنی، عنوان کرد: فرانسه با آوردن مدافعین کناری به حمله، گستره حمله فراوان، استفاده از ستاره ها و حضور در تمام عرض زمین موفق شد اروگوئه را حذف کند. همین اتفاق نیز برای بلژیک رخ داد. این تیم با سیستم 3-4-3 که از نظر اجرا و پییچیدگی سخت ترین شیوه فوتبال است، توانست یکی از مدعیان اصلی و پرطرفدارترین تیم ها را از جام بیرون کند. کار بلژیک نسبت به فرانسه تحسین برانگیزتر بود. این تیم با پیروزی که کسب کرد، روحیه و انگیزه لازم را برای ادامه جام بدست آورد؛ اما افسوس و لعنت بر قرعه ای که بلژیک را در مقابل فرانسه قرار می دهد تا هر دو تیم در فینال حضور نداشته باشند. یک سمت جدول نسبت به سمت دیگر خیلی پیچیده تر شد.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای کاظم زاده و کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی بود که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل عملکرد تیم ها در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال

  • سطح بندی ورزشکاران؛ استراتژی جدید فدراسیون دو و میدانی

  • داوری فوتبال را به اهل فن بسپاریم

  • خیز بزرگ بوکس کشور برای دستیابی به اهداف

  • جزئیات حمله به کاروان سرخپوشان تهرانی در اصفهان

  • پینگ پنگ باز ایرانی در جمع 16 نفر برتر جهان

  • 15آذر و داستان خداحافظی بازنشستگان

  • اصلاح دو طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و دوشغله بودن

  • بازگشت افشین قطبی به فوتبال ایران

  • شرایط فدراسیون کشتی در نبود رسول خادم