صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

در برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 11 تیر، میرشاد ماجدی، کارشناس فوتبال، بازیهای روز گذشته جام جهانی روسیه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ میرشاد ماجدی، کارشناس فوتبال، در تحلیل بازیهای روز گذشته جام جهانی اظهار داشت: حذف تیم ملی اسپانیا هم از دیگر شگفتی های این جام بود. این اتفاق چند نکته برای ما داشت، یکی اینکه افسوس مان بیشتر شد؛ زیرا هم تیم پرتغال و هم اسپانیا از دور مسابقات حذف شدند و این افسوس را می خوریم که اگر یک مقدار چاشنی شانس با ما همراه بود، مانند بعضی تیم ها که با 4 امتیاز صعود کردند، شاید می توانستیم در دور دوم حضور داشته باشیم. من فکر می کنم تیم ملی اسپانیا دیگر به یک بن بست تاکتیکی رسیده است و فقط مالکیت توپ نمی تواند این تیم را به سر منزل مقصود برساند.
ماجدی اضافه کرد: در تمام بازیهایی که اسپانیا انجام داد، همان کارهایی که از زمان دل بوسکه باقی مانده بود را شاهد بودیم. حفظ توپ و پاس های کوتاه اصول بازی اسپانیایی ها بود؛ اما ضعف در زدن ضربه نهایی، مشکل اصلی این تیم به شمار می رود. شاید برای اسپانیایی ها حسرت به جا ماند؛ اما من احساس می کنم که فیفا از ماندن میزبان در دور مسابقات یک مقدار خوشحال شد. وقتی میزبان مسابقات در رقابتها حضور داشته باشد، تمام کارهای اجرایی و نظم و انظباطی که در مسابقات وجود دارد و نیز شور و هیجان کشور برقرار است. به نظرم بزرگان تیم اسپانیا به دنبال راه چاره ای خواهند گشت تا از این فلسفه فوتبالی خارج شوند و راه جدیدی را برای آینده در نظر بگیرند.
وی، در ارتباط با بازی کرواسی و دانمارک گفت: کرواسی یک درس دیگری برای من داشت؛ آن هم این بود که کل بازی در 5 دقیقه اول خلاصه شد. بعد از آن 5 دقیقه و 2 گلی که رد و بدل شد، موقعیت های نصف و نیمه ای ایجاد شد. در ضربه پنالتی مودریچ که اشمایکل توپ را گرفت، تصور می کردم اگر بازی به پنالتی بکشد، قطعاً مودریچ جزء 5 نفر زننده شوت نخواهد بود؛ زیرا به نظر من بعد از دست دادن پنالتی در چنین مسابقه ای توانایی، تمرکز و اعتماد بنفس بالای یک بازیکن از دست می رود؛ اما دیدیم که وی باز هم جزء نفرات پنالتی زن بود و به راحتی توپ را تبدیل به گل کرد. نتیجه می گیریم که یک بازیکن با تفکرات بزرگ چه اعتمادبنفس و تمرکز بالایی دارد.
در مجموع به نظرم کرواسی حقش بود که به یک چهارم صعود کند؛ اما از توانایی های دروازه بان بزرگ دانمارک نباید گذشت.
برنامه صبح و ورزش، با کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • شیراز میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

  • آنالیز فینال کتاب آموزشی تاکتیکی فوتبال

  • جدال دیدنی کرواسی و فرانسه در فینال جام جهانی 2018

  • نبرد انگلیس و بلژیک، بازی تجربه ها

  • کرواسی با شکست میزبان حریف انگلیس شد

  • فرانسه و بلژیک نمایش یک فوتبال تاکتیکی

  • فوتبال زندگی است؛ ترس ها و امیدها

  • تنها بازمانده آسیا از جام جهانی روسیه خداحافظی کرد

  • وداع زودهنگام تک ستاره ها از جام 21

  • نگاهی تحلیلی به مسابقات مرحله گروهی جام جهانی روسیه