صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

در برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 6 تیر، محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، به تحلیل دیدارهای روز گذشته پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، درباره دیدار روز گذشته دانمارک و فرانسه گفت: در گروه C 2 بازی برگزار شد و تکلیف تیم های صعود کننده و سقوط کننده مشخص شد. فرانسه با 6 امتیازی که داشت به مصاف تیمی رفت که هر دو تیم با تساوی به مرحله بعدی می رفتند. هر دو تیم از نظر روحی و روانی آمادگی این را داشتند که 90 دقیقه فوتبال بازی کنند و به جز موقعیتی که گریزمان به وجود آورد، موقعیتی روی دروازه ها به وجود نیاورند. به نظرم این بازی کم موقعیت ترین بازی بودی که در طول جام جهانی دیدیم. بعد از 38 بازی بدون گل این دیدار به اتمام رسید.
دانمارک باید به مصاف کرواسی برود و فرانسه با آرژانتین بازی کند. در این دیدار اگرچه دیدیه دشان تمام نفرات اصلی خود را در اختیار نداشت، صعود کرد. به نظرم هاریدی هم به این نتیجه راضی بود.
وی، در تحلیل دیدار استرالیا و پرو اظهار کرد: برت فان مارویک با یک امتیاز کار خود را در این گروه به پایان رساند. آن چیزی که مسلم است، تیم های آسیایی امتیازات جالب توجهی را در این جام کسب کرده اند. پرو بعد از 2 شکست موفق شد استرالیا را ببرد. راه حل تاکتیکی که این تیم برای خود اتخاذ کرده بود، شوت های از راه دور بود. گوئررو با شوتی که در دقیقه 50 زد، گل دوم را به ثمر رساند. پرو در مقابل دانمارک و فرانسه عملکرد مثبتی داشت؛ اما در این گروه سوم شد و از جام جهانی خداحافظی کرد.
مؤمنی، نیز درباره بازی نیجریه و آرژانتین، عنوان کرد: به نظر می رسد این روزها تیم های بزرگ فقط در دقایق پایانی گل می زنند و به ماندن در جام جهانی امیدوار می شوند. آرژانتین هم مانند آلمان به گل رسید. در حمله دیبالا، ایگواین و مسی مثلث بسیار خوبی را تشکیل داده بودند و سعی می کردند موقعیت های بسیار خوبی را به وجود بیاورند؛ اما آن چیزی که نسبت به بازیهای گذشته آرژانتین شاهد بودیم، انگیزه زیاد این تیم برای برد مقابل نیجریه بود. مسن ترین تیم تاریخ فوتبال آرژانتین در آستانه حذف قرار گرفت؛ اما گلی که مارکوس روخو در دقیقه 82 زد به داد این تیم رسید و باعث حذف نیجریه شد.
این کارشناس فوتبال، همچنین به تحلیل بازی کرواسی و ایسلند پرداخت و گفت: دالیچ ترکیب متفاوتی را برای بازی برابر ایسلند درنظر گرفت و به تعدادی بازیکن اصلی استراحت داد. کرواسی موفق شد که با 9 امتیاز در صدر بایستد؛ با اروگوئه هم امتیاز شود و با قدرت به دور بعد برود. ایسلند با تمام قوا آمده بود که امتیاز بگیرد و به دور بعد صعود کند؛ اما در نهایت حذف شد.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای کاظم زاده و کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی حواشی اخیر تیم ملی فوتبال و فاصله با هواداران

  • پاسخ برخواه به حواشی اخیر وزنه برداری کشور

  • تحلیل لیست انتخابی کی روش

  • نایب قهرمانی تاریخی کاراته ایران بعد از 48 سال

  • پرسپولیس-کاشیما:کیفیت در حد فینالی نیمه اول!

  • ارزیابی دیدار امروز پرسپولیس و کاشیما

  • مسابقات قهرمانی جهان، توفیقی اجباری جوانگرایی وزنه برداران

  • تحلیل داوری دیدار رفت پرسپولیس و کاشیمای ژاپن

  • جزئیات دریافت مجوز حرفه ای باشگاه های فوتبال

  • جراحت داور فوتبال در دیدار بادران و استقلال جنوب