صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

در برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 5 تیر، محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، به تحلیل گروه ایران در جام جهانی روسیه و عملکرد تیم ملی کشورمان پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، در تحلیل گروه ایران در جام جهانی 2018 عنوان کرد: اسپانیا و مراکش فوتبال قابل قبولی را ارائه دادند و همه دیدند که این دو تیم چقدر در اجرای کارهای تیمی موفق بودند. من فوتبال مراکش را برتر از اسپانیا می دیدم و حتی 2 مرحله از این تیم جلو افتاد. در نهایت آنطور که فوتبال برای مراکش ترسیم کرده بود، خوب به حقش نرسید؛ زیرا در کارهای حمله ای و دفاعی حرف برای گفتن داشت. حتی پیروزی در برابر اسپانیا برای این تیم دور از ذهن نبود.
به نظرم با وجود سیستم VAR فوتبال دستکاری می شود. وقتی یک تفکر خارجی به بازی سرایت می کند، تیم ها را از انگیزه می اندازد.
این کارشناس فوتبال، به عملکرد اسپانیا مقابل مراکش اشاره کرد و گفت: فوتبال چشمنوازی هم که اسپانیا برابر مراکش انجام داد، قابل توجه است. این تیم تاکتیک های معروف خود را انجام می داد؛ اما باید بپذیریم تاکتیک زمانی ارزش و اهمیت دارد که با فضاسازی و جوانگرایی تیم همراه باشد. این تیم نباید به صرف اسم بازیکنان تاکتیک ها را انجام دهد. شاید اسپانیا در بعضی مواقع بتواند معضل خود را حل کند؛ اما فکر نمی کنم با این شرایط بازی بتواند به جاهای بالاتر صعود کند.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا 3 بازی که تیم های اسپانیا و پرتغال در مرحله گروهی انجام دادند و نتایجی که ثبت شد، می تواند هواداران این دو تیم را برای ادامه رقابتهای جام جهانی امیدوار کند، اظهار داشت: همانطور که مشاهده کردیم تیم ملی ما برابر اسپانیا بسیار زیبا بازی کرد. اگر تیمی با قدرت بدنی بالا و هوش تاکتیکی خوب مقابل تیم اسپانیا و پرتغال بازی کند، تاکتیک ها بی ارزش می شود و قابلیت خود را از دست می دهد. ایستادن و پاس دادن در فوتبال امروز هنر نیست.
مؤمنی، در خصوص بازی شب گذشته ایران و پرتغال گفت: ایران به نظرم بازی بسیار زیبا و متنوع نسبت به بازیهای قبل خود به نمایش گذاشت. در بازی شب گذشته از بازی با اسپانیا خیلی بهتر بودیم. بعد از گلی که اسپانیا به ما زد و خیلی خوب ظاهر شدیم، این تفکر در کی روش به وجود آمد که ما قابلیت این را داریم که هم دفاع و هم حمله کنیم.
کارشناس فوتبال، تصریح کرد: فوتبال اینطور نیست که یک شبه بتوانیم همه داده ها را اجرا کنیم. باید در ذهن بازیکنان، باشگاه ها و فوتبال پایه ساختارسازی کنیم. در بازیهای مهم مثل جام جهانی خیلی مسائل دخیل است؛ به خصوص مسائل آمادگی روانی بازیکنان که خود را در چه سطحی از فوتبال می بینند.
ویِ، در پاسخ به این سوال که آیا در این دوره از جام جهانی از ملی پوشان کشورمان راضی بودید، عنوان کرد: شک نکنید؛ با این امکانات و تفکراتی که داریم، بهترین نتیجه جام جهانی را کسب کردیم. 4 امتیاز کم نیست. مراکش برابر پرتغال اگر می توانست یک مساوی بگیرد ما صعود کرده بودیم. آزمون، طارمی، امیری و جهانبخش در خط جلو تغییرات متنوعی را در استراتژی حمله ای مان بروز دادند.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای کاظم زاده و کارشناسی قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • استقبال داوران از ورود VAR به فوتبال ایران

  • تحلیل عملکرد تیم ها در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال

  • سطح بندی ورزشکاران؛ استراتژی جدید فدراسیون دو و میدانی

  • داوری فوتبال را به اهل فن بسپاریم

  • خیز بزرگ بوکس کشور برای دستیابی به اهداف

  • جزئیات حمله به کاروان سرخپوشان تهرانی در اصفهان

  • پینگ پنگ باز ایرانی در جمع 16 نفر برتر جهان

  • 15آذر و داستان خداحافظی بازنشستگان

  • اصلاح دو طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و دوشغله بودن

  • بازگشت افشین قطبی به فوتبال ایران