صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 4 تیر، در گفتگو با محمد مؤمنی، کارشناس فوتبال، به تحلیل و بررسی دیدارهای روز گذشته جام جهانی 2018 پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، کارشناس فوتبال، در تحلیل بازی انگلیس و پانا اظهار داشت: جشنواره گلی که انگلیس به پا کرد، در واقع جشنواره ای بود از همه ترکیبات گلی که در این جام زده شد. بازیکنان انگلیس در حمله و دفاع شکل تیمی مناسبی داشتند و روی پاناما حساب ویژه ای باز کرده بودند؛ زیرا می خواستند خود را سرگروه کنند. بازی با بلژیک برای این تیم بسیار مهم است؛ زیرا تعیین کننده تیم اول و تیم راهیافته به دور بعد است. به نظر می رسد که انگلیس بعد از فینال تاریخ و جنجالی که در سال 1966 در لندن انجام داد، دوباره تلاش دارد که خود را به آن جایگاه برساند.
تیم پاناما همانطور که سرمربی آن اظهار کرده بود، در گروه سختی قرار داشت. این تیم سابقه زیادی ندارد و بزرگترین افتخارشان صعود به جام جهانی بود. شاید همین یک گلی که زدند، این تیم را راضی نگه دارد.
وی، در خصوص دیدار سنگال و ژاپن گفت: ژاپنی ها بازی قابل قبولی را ارائه دادند. در طول بازی سرعت و تاکتیک بسیار خوبی را از این تیم شاهد بودیم. تفکر و هوش در گردش توپ قابل تحسین بود. ژاپنی ها ذهن تغییرپذیری داشتند. هر گاه که عقب افتادند، سعی کردند گل بزنند. تعویض هایشان اثربخش بود. در انتقال و سرعت توپ مشاهده بازیکنان و پیدا کردن یکدیگر تماشایی بود. در مجموع در دفاع و حمله برنامه بسیار خوبی داشتند و بسیار خوشحالم که یک تیم آسیایی این چنین بازی کرد و توانست سنگالی که اکنون یکی از قطب هاست را متوقف کند.
سنگال بازی سرعت و قدرت را در دستور کار خود داشت و در هوا بسیار مسلط بود. مانه بازیکن بسیار بزرگی بود که مدیریت این تیم را برعهده داشت. به نظرم برای صعود به مرحله بعد هم مشکلی نداشته باشند و با این شرایط هر دو تیم بتوانند صعود کنند.
مؤمنی همچنین به تحلیل دیدار شب گذشته پرداخت و گفت: کلمبیا یک تغییر و تحول چند صد درجه ای را نسبت به بازی قبل داشت. در این دیدار کلمبیا بسیار روان بازی کرد و آن عملکرد ضعیفی که در بازی قبل شاهد بودیم را ندیدیم. رودریگز واقعاً چشمنواز بازی می کرد و با پاس های بسیار زیبا هنر خود را به رخ تیم لهستان کشید. لهستان اولین تیم اروپایی بود که حذف شد. به نظر می رسد کلمبیا روزهای خوبی را برای خود مدنظر دارد.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل عملکرد تیم ها در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال

  • سطح بندی ورزشکاران؛ استراتژی جدید فدراسیون دو و میدانی

  • داوری فوتبال را به اهل فن بسپاریم

  • خیز بزرگ بوکس کشور برای دستیابی به اهداف

  • جزئیات حمله به کاروان سرخپوشان تهرانی در اصفهان

  • پینگ پنگ باز ایرانی در جمع 16 نفر برتر جهان

  • 15آذر و داستان خداحافظی بازنشستگان

  • اصلاح دو طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و دوشغله بودن

  • بازگشت افشین قطبی به فوتبال ایران

  • شرایط فدراسیون کشتی در نبود رسول خادم