صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


در برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 3 تیر، محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، به تحلیل و بررسی دیدارهای روز گذشته جام جهانی فوتبال پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، مربی و کارشناس فوتبال، درباره دیدار روز گذشته تیم های بلژیک و تونس گفت: این دو تیم جشنواره گل به راه انداختند. بلژیک ستاره های زیادی دارد و مدعی است. این تیم دیروز استراتژی مشخصی را برای خود انتخاب کرده بود. در تیم بلژیک بازیکنانی از منچسترسیتی، چلسی و یونایتد حضور داشتند. این تیم چرخش توپ بسیار خوبی داشت و با کارهای ترکیبی و حداقل ضرب بازی چشم نوازی را به نمایش گذاشت و خود را به عنوان یک مدعی معرفی کرد. ضدحملاتی که می زدند، با توجه به استراتژی که داشتند، خیلی مثمرثمر بود. حمل توپ های ادن هازارد و کارهای انفجاری که انجام می داد، بسیار به این تیم کمک می کرد و ارتباط تاکتیکی تیم تونس را کاملاً به هم می زد.
تونس بازی را خیلی خوب اداره می کرد؛ اما مشکل اصلی اش پاس های اشتباه بود. این تیم سعی کرد از کانالهای کناری استفاده کند؛ اما به جز یک مورد دیگر موفق نشد. وهبی خضری خوب کار کرد. این بازیکن 27 ساله عضویت تیم ساندرلند را داشته است. مدیریتی که خضری در زمین بازی انجام می داد، به نسبت ادن هازارد خیلی کمتر بود.
وی نیز بازی مکزیک و کره جنوبی را اینطور تحلیل کرد: محتمل بود که مکزیک بازی را از آن خود کند؛ زیرا بازی قبل را برده بود و این بازی به این تیم بسیار کمک می کرد که 3 امتیاز را از آن خود کند و 6 امتیازی شود. مکزیک در 6 دوره اخیر نتایج جالبی کسب کرد و از مرحله گروهی بالا رفت؛ اکنون هم با خیال راحت تر نسبت به دیگر تیم ها سعی می کند یک امتیاز پایانی را از آن خود کند و خود را به عنوان سرگروه یا تیم دوم معرفی کند. چیچاریتو بازیکن بسیار تأثیرگذار این تیم بود.
این کارشناس همچنین در تحلیل آخرین دیدار روز گذشته اظهار کرد: آلمان و سوئد بازی بسیار دراماتیکی انجام دادند. به نظرم این بازی بسیاری زیبا بود و آلمان یک بازی برتر را ارائه کرد. این تیم از عمق زمین خیلی خوب تیم سوئد را آنالیز کرده بود و پاس هایی که به شکل مورب رد و بدل می شد، ارتباط برای حمله را آسان می کرد. تیم آلمان با توجه به اینکه فیزیک تیم سوئد را برتر می دانست، روی هوا ارسال نکرد و تمام پاس ها زمینی بود و همین ارسال های زمینی بازگشت به جدول را برای آلمان ها به ارمغان آورد.
سوئد یک تیم منظم و سختکوش بود و از ضد حملات خوب استفاده می کرد؛ زیرا می دانست که باید یک امتیاز از آلمان بگیرد تا دقیقه نود و اندی هم این قضیه ادامه داشت تا اینکه کروس ضربه استثنائی را زد. تصمیمی که کروس گرفت، یک تصمیم منحصربفرد بود و به نظر نمی رسد که کسی جز بازیکنان بزرگ بتواند در آن شرایط همچنین اتفاقی را رقم بزند.
برنامه صبح و ورزش، با کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی حواشی اخیر تیم ملی فوتبال و فاصله با هواداران

  • پاسخ برخواه به حواشی اخیر وزنه برداری کشور

  • تحلیل لیست انتخابی کی روش

  • نایب قهرمانی تاریخی کاراته ایران بعد از 48 سال

  • پرسپولیس-کاشیما:کیفیت در حد فینالی نیمه اول!

  • ارزیابی دیدار امروز پرسپولیس و کاشیما

  • مسابقات قهرمانی جهان، توفیقی اجباری جوانگرایی وزنه برداران

  • تحلیل داوری دیدار رفت پرسپولیس و کاشیمای ژاپن

  • جزئیات دریافت مجوز حرفه ای باشگاه های فوتبال

  • جراحت داور فوتبال در دیدار بادران و استقلال جنوب