صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

برگزاری هشتمین دوره جام باشگاه‌های كشتی آزاد جهان با حضور 7 تیم خارجی و جایزه 40 هزار دلاری

رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی گفت: هشتمین دوره جام باشگاه‌های كشتی آزاد جهان با حضور 7 تیم خارجی و جایزه 40 هزار دلار، 5 و 6 اسفند در تنكابن برگزار می‌شود.

1402/11/30
10:12

حمید یاری رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: هشتمین دوره جام باشگاه‌های كشتی آزاد جهان به میزبانی شهر تنكابن در روزهای 5 و 6 اسفند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به ترافیك فنی و دغدغه‌های سهمیه المپیك و نداشتن بازه زمانی به دلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی و شروع ماه مبارك رمضان، برگزاری این رویداد به چالش كشیده شده بود، ولی با وجود اسپانسر و شرایط موجود و اعلام آمادگی شهر تنكابن از تیم‌ها برای شركت در این رویداد دعوت به عمل آمد.

یاری گفت: از هفت تیم خارجی دعوت شده است و اعلام آمادگی كردند. تیم‌های روسیه، بلاروس، قزاقستان، گرجستان، ارمنستان، هندوستان و قرقیزستان تیم‌های خارجی هستند كه قطعاً 6 تیم حضور پیدا می‌كنند. ولی هنوز لیست خودشان را به ما اعلام نكردند و ظرف امروز و فردا قرار است كه اسامی به ما اعلام شود.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی ادامه داد: تیم‌های داخلی شركت كننده در این رویداد، بانك شهر(قهرمان لیگ برتر) و اسپانسر شهر تنكابن هستند. با توجه به جلسه‌ای كه دیروز با سرمربی تیم ملی آقای كاوه و دبیر فدراسیون برگزار شد، قرار شد ملی پوشانی كه سهمیه المپیك و شانس اول المپیك هستند در این رویداد حضور پیدا نكنند. ولی چند تا از بچه‌های ملی‌پوش در تیم بانك شهر و اسپانسر شهر تنكابن حضور دارند.

یاری در مورد پرداخت جایزه دلاری به تیم‌های اول تا سوم و اظهار كرد: جایزه‌ بیش از 40 هزار دلار برای تیم‌های اول تا سوم از طرف حامی مالی در نظر گرفته شده است كه به تیم اول 25 هزار دلار تیم دوم 8 هزار دلار و تیم سوم 5 هزار دلار پرداخت خواهد شد.

وی افزود: سالن محل برگزاری مسابقات، سالن خانه كشتی شهر تنكابن است. با توجه به تعطیلی عید نیمه شعبان تماشاچی‌های پرشور برای دیدن این رقابت‌ها حضور پیدا خواهند كرد.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی در مورد برگزاری مسابقات كشتی فرنگی گفت: باتوجه به اینكه اسپانسر و حامی مالی برای مسابقات باشگاه‌های جهان در رشته فرنگی نداریم نمی‌توانیم مسابقات را برگزار كنیم.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:40 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش