صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

اسبقیان اعلام كرد؛ اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش از چهار ماه آینده

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: طرح آمایش سرزمینی ورزش برای تحقق عدالت ورزشی و هدر نرفتن سرمایه‌های ورزش در چهار ماه آینده آماده می‌شود.

1402/11/17
11:33

سیدمحمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش ضمن تبریك دهه فجر در مورد دستاوردهای ورزشی بعد از انقلاب بیان كرد: دستاوردهای ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اصلاً قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و یك سر و گردن بالاتر است. پیشرفت‌های قابل توجه در رشته‌های بسكتبال، كشتی، والیبال، وزنه‌برداری و.. تاریخ سازی‌ها در ورزش‌هایی مانند ژیمناستیك، مدال‌هایی كه در المپیك و پاراالمپیك كسب شد وتوسعه زیرساخت‌ها و سرانه ورزش بعد از انقلاب بسیار بسیار قابل توجه است.

وی ادامه داد: امام راحل فرموده بودند: من ورزشكار نیستم ولی ورزشكاران را دوست دارم و تاكید ایشان بر فلسفه حضور ورزش پهلوانی در كنار ورزش قهرمانی بود. بعد از ارتحال امام، مقام معظم رهبری توجهات ویژه‌ای به ورزش دارند و ورزش را امر به معروف خواندند و مسئولین را موظف كردند كه توجه ویژه‌ای به ورزش داشته باشند. در دیدار با ورزشكاران، 23 بار از كلمه تشكر استفاده كردند و در ابعاد فرهنگی خط مشی را ترسیم كردند كه ایران قوی باید ورزش قوی داشته باشد.

اسبقیان گفت: بعد از دیدار با مقام معظم رهبری، آقای هاشمی وزیر ورزش با صاحب نظران و چهره‌های دانشگاهی "هیئت اندیشه ورز" را راه اندازی كردند و جلسات كارشناسی در مورد فرمایشات رهبری صورت گرفت و به صورت جدی دنبال می‌شود.

معاون ورزش توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای افزود: رئیس جمهور در وزارت ورزش حضور پیدا كردند و اجرای چند طرح ورزشی را مود تاكید قرار دادند.طرح آمایش سرزمینی ورزش، برای تحقق عدالت ورزشی و هدر نرفتن سرمایه‌های ورزش در چهار ماه آینده آماده می‌شود. طرح سند ملی پیشرفت كشور هم تدوین شده كه آثار آن به زودی مشخص می‌شود. طرح ساز و كار بر اجرا و نظارت بر پروژه‌های ورزشی در شورای عالی ورزش كشور در اجرای سند تحول دولت مردمی مورد تاكید قرار گرفت. كه علاوه بر پروژه‌های نیمه تمام، بازسازی، تعمیر و نگهداری از ظرفیت‌هایی كه داریم هم مورد نظر است.

اسبقیان ادامه داد: جامعه ورزش، مدیران و روسای ورزشی و روسای فدراسیون‌ها به همراه وزیر ورزش و جوانان امروز ساعت 12:30 برای بستن عهد و میثاق با امام راحل و شهدا و حاج قاسم عزیز در مرقد مطهر امام راحل حضور پیدا می‌كنند كه نشان دهند پیرو خط امام، شهدا و حاج قاسم و پیرو اوامر ارزشمند رهبر معظم انقلاب خواهند بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در آخر از مردم خواست كه برای موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا دعا كنند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:40 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش