صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

میزبانی ایران در مسابقات قهرمانی بدمینتون غرب آسیا در سال 2025

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: با توجه به حضور 7 رئیس فدراسیون كشورهای خارجی در مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر، میزبانی مسابقات بدمینتون قهرمانی غرب آسیا را از ازبكستان گرفتیم.

1402/11/16
13:40

محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون در گفت‌وگو با برنامه صبح‌ و ورزش رادیو ورزش ضمن تبریك ایام دهه فجر بیان كرد: سی و دومین دوره مسابقات بین المللی جام فجر به میزبانی شهر یزد دهم تا پانزدهم بهمن برگزار شد. دیروز با حضور وزیر ورزش و جوانان مراسم اختتامیه و اهدای جوایز انجام شد.

وی ادامه داد: مسابقات بسیار سنگین بود. از 15 سال پیش، جهان و آسیا نگاه ویژه‌ای به این مسابقات داشته و مسابقات فجر یك تورنمنت بزرگ جهانی شد و سهمیه المپیك و رنكینگ المپیك دارد، به همین دلیل خیلی از كشورها برای كسب سهمیه به این مسابقات آمده بودند.

پوریا گفت: با توجه به اینكه امسال نایب رئیس آسیا بودم، مسئولان آسیای میانه و هفت رئیس فدراسیون از كشورهای خارجی در این مسابقات حضور داشتند. كشورهای مكزیك، جامائیكا، برزیل، كانادا، سوئیس، هند و مالزی در این مسابقات ثبت نام كردند و با هزینه خودشان هتل و غذا را تهیه كردند.

رئیس فدراسیون بدمینتون ضمن تشكر از كادر فدراسیون و استان یزد ادامه داد: بانوان ما به خصوص خانم اسكندری و خانم تاجیك در این مسابقات شگفتی آفریدند. در این مراسم از خانم ثریا آقایی كه در المپیك قبلی درخشیده بود و در حال حاضر مربی است تقدیر شد. با توجه به توانایی‌هایی كه خانم آقایی دارد، سه ماه است از كنفدراسیون آسیا از وی برای مربیگری در كمپ تخصصی آسیا دعوت شده و اعلام كردند كه بعد از یك دوره دیگر وی به عنوان مربی متخصص آسیا انتخاب خواهد شد كه به كشورهای دیگر آموزش دهد.در دو ماهی كه در كنار تیم بانوان بود، به صورت تخصصی با بانوان كار كرد و بانوان ما در این رقابت‌ها درخشیدند.

پوریا ضمن تشكر از رادیو ورزش و نگاه خاص كارشناسان رادیو ورزش اظهار كرد: قول می‌دهم در چهار سال آینده قهرمان آسیا و جهان خواهیم شد.
سه رویداد مهم دیگر در پیش داریم. جام خزر در مازندران در چند ماه آینده برگزار می‌شود. خبر بعدی اینكه با توجه به حضور هفت رئیس فدراسیون كشورهای خارجی در تورنمنت فجر، میزبانی مسابقات سال 2025 آسیای میانه را از ازبكستان گرفتیم كه از طرف آسیای میانه كمك مالی هم به ما خواهد شد.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:40 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش