صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

احیای بازی گل كوچك در خیابان‌ها با توپ پلاستیكی دو لایه

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: مسابقات گل كوچك تحت عنوان "گل كوچیك محلات جام هواداری " به زودی در سراسر كشور آغاز می‌شود.

1402/11/01
12:32

علی خلیلی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: اكثر بزرگان ما با گل كوچك خاطره دارند و بسیاری از مربیان بزرگ ما از گل كوچك شروع كردند. به خاطر اهمیت این رشته ورزشی، كمیته این رشته در فدراسیون ورزش‌های همگانی ایجاد شده و مجوز آن از وزارتخانه گرفته شده است.

وی ادامه داد: به دلیل اینكه رشته گل كوچك، رشته‌ای بسیار در دسترس و خیابانی است و در هر نقطه‌ای می‌توان آن را بازی كرد و نیاز به امكانات زیادی ندارد و با توجه به اینكه توسعه ورزش در خیابان‌ها یكی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان است، این رشته را در خیابان‌ها، پارك‌ها و مجتمع‌های ورزشی راه اندازی می‌كنیم.

خلیلی اضافه كرد: مسابقات گل كوچك در خیابان‌ها با توپ پلاستیكی دولایه برای احیای بازی گل كوچك در آینده نزدیك برگزار خواهد شد. ثبت نام‌های اولیه در حال انجام است كه این مسابقات با هماهنگی پلیس راهور و شهرداری و دیگر عزیزان قرار است انجام پذیرد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: دكتر علیرضا مهدوی مسئول برگزاری این مسابقات است و ارائه دهنده این طرح بوده است. ثبت نام در كل كشور از طریق سامانه فدراسیون انجام می‌شود.

مسابقات در چهار مرحله انجام می‌پذیرد. هرجا كه اسم شهر باشد از آنجا آغاز می‌شود و بعد مركز شهرستان و بعد از آن مركز استان و در آخر مرحله نهایی انجام خواهد گرفت. این مسابقات 5، 6 ماه طول می‌كشد و به نوعی فعالیت بدنی در 5، 6 ماه در جامعه بین جوانان بزرگسالان دختران و پسران را توسعه خواهیم داد.

خلیلی اظهار كرد: این مسابقات تحت عنوان (گل كوچیك محلات جام هواداری) است، كه به نوعی هواداران تیم‌های لیگ برتر تحت عنوان تیم خود ثبت نام می‌كنند و مسابقات جالب و همگانی را به وجود خواهند آورد. قرار بود مسابقات از اسفند ماه شروع شود كه با توجه به مصادف شدن ماه رمضان قرار و اینكه ما در شب‌های رمضان برنامه‌های دیگری داریم مسابقات به بعد از ماه رمضان موكول شد.

خلیلی در آخر بیان كرد: مراسمی برای رونمایی از این مسابقات خواهیم داشت كه از عوامل رادیو ورزش، دعوت می‌كنیم كه در این مراسم شركت كنند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش