صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

وحدانی: سه مربی برای دوره مربی‌گری سه‌ماهه به مجارستان بورسیه می‌شوند

دبیر فدراسیون شمشیربازی گفت: سه مربی برای دوره مربی‌گری سه ماهه در 3 اسلحه به كشور مجارستان بورسیه می‌شوند.

1402/09/20
12:50

محسن وحدانی، دبیر فدراسیون شمشیربازی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: برای كسب سهمیه تیمی در المپیك باید در 11 مسابقه حضور داشته باشیم. علی پاكدامن با توجه به رنكینگ، سهمیه انفرادی را كسب كرده است. ما دنبال كسب سهمیه تیمی هستیم كه با توجه به امتیازات و رنكینگ تقریبا جز رنكینگ سهمیه المپیك هستیم.

وی ادامه داد: سه مسابقه در كشورهای ایتالیا، تونس و گرجستان را باید حتماً شركت كنیم و امتیاز خودمان را بالا ببریم تا بتوانیم جایگاه خودمان را حفظ كنیم. اولین مسابقات ما در كشور گرجستان است و در سفری كه در گرجستان است اگر یك امتیاز بگیریم سهمیه المپیك تیمی ما هم قطعی خواهد شد.

وحدانی در مورد عملكرد شمشیربازان در مسابقات هانگژو گفت: در مقابل تیم‌های دیگر كه با تعداد بالاتری رفته بودند و یك یا دو مدال گرفتند، ما چهار نفر را اعزام كرده بودیم و دو مدال گرفتیم كه عملكرد بدی نداشتیم ولی از نظر خود ما عملكرد خوبی نگرفتیم. شمشیربازان ما با اختلاف یك ماهه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا به هانگژو رفته بودند ولی با وجود آن هم در انفرادی و هم رشته تیمی توانستند دو مدال برنز را بگیرند.

وی ادامه داد: هدف ما این بود كه آمادگی جسمانی بچه‌ها را طوری حفظ كنیم كه حتماً كسب سهمیه المپیك را داشته باشیم. با توجه به اینكه با كسب سهمیه المپیك شرایط بچه‌ها و رشته‌ها كاملاً متفاوت خواهد شد، اولویت ما كسب سهمیه المپیك و بعد از آن بازی‌های المپیك است.

دبیر فدراسیون شمشیربازی در مورد لیگ شمشیربازی اظهار كرد: در لیگ سه ورزشكار اصلی و یك ذخیره در هر مسابقه می‌توانند شركت كنند. ما در آیین نامه یك بند را اجبار كردیم كه یك ورزشكار از جوانان در 80 درصد بازی‌ها در لیگ حضور داشته باشد. با توجه به این موضوع می‌توانیم پشتوانه سازی، نگاه به آینده و استعدادهای برتری را پرورش دهیم.

وی اضافه كرد: تنها راه درآمد ناچیز بچه‌ها از لیگ صورت می‌گیرد، رقمی كه آنها می‌گیرند واقعاً باعث خجالت است. یكی از ضعف‌های ما این است كه نتوانستیم برندسازی برای شمشیربازی انجام دهیم. اولویت ما این است كه تعداد تیم‌های حاضر در لیگ را بیشتر كنیم و رقم آن‌ها را بالا ببریم تا بتوانیم با وجود سختی‌ها، این رشته را برند كنیم تا ملی‌پوشان ما هم بهره بهتری ببرد.

وحدانی در مورد سطح آموزش مربیان در فدراسیون شمشیربازی گفت: آخرین دوره آموزشی هفته گذشته برای 20 نفر به مدت 4 روز در آكادمی المپیك برگزار شد. مربیان استان‌ها در كنار سرمربی تیم ملی بودند و آموزش دیدند تا خود را به روز كنند. سال گذشته یك دوره بین‌المللی زیر نظر كمیته بین‌المللی المپیك و فدراسیون شمشیربازی به مدت دو هفته زیر نظر یكی از مربیان نامدار جهان با حضور 35 نفر، در تهران برگزار كردیم كه بسیار مفید بود. در حال حاضر هم با یك مربی ایتالیایی و یك مربی مجارستانی مذاكره كردیم كه با توجه به مسابقات سهمیه المپیك هماهنگی با این مربیان كمی مشكل است.

دبیر فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: امسال یك دوره مربی‌گری در كشور مجارستان برگزار می‌شود كه خیلی سال‌ها برای این دوره به ما سهمیه نمی‌دادند یا فقط یك سهمیه می‌دادند، ولی امسال با رایزنی‌هایی كه كردیم سهمیه در سه اسلحه گرفتیم. سه نفر از مربیان ما برای دوره مربیگری سه ماهه در سه اسلحه به مجارستان بورسیه می‌شوند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش