صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

كفاشیان: بخش خصوصی باید وارد فوتبال شود/ دولت بیشتر از این نمی‌تواند به فوتبال كمك كند

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: دولت نمی‌تواند بیشتر از این حمایت مالی از فوتبال داشته باشد و باید سراغ بخش خصوصی رفت.

1402/09/12
13:07

علی كفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در مورد وضعیت باشگاه‌ها بیان كرد: باشگاه‌ها باید دارای زیرساخت و سرمایه برای آینده خود باشند. از همان اول وقتی باشگاه‌ها فقط به فكر درست كردن تیم و گرفتن بازیكن هستند و به مسائل اجتماعی، اقتصادی و سرمایه‌ای توجه ندارند، امروز هم باید دنبال اجاره زمین باشند.

وی ادامه داد: باشگاهی كه 800 میلیارد پول بازیكن و مربی می‌دهد، نمی‌تواند 15 میلیارد پول یك زمین بدهد كه در اختیار خودش باشد. با وجودی كه هر كجا مانند وزارت ورزش و ارگان‌های دیگر هم بروند آنها آمادگی این‌كار را دارند.

كفاشیان تصریح كرد: در زمان مسئولیت من در فدراسیون در سال 86 از آكادمی فوتبال فقط دو زمین چمن بود، كه ما شروع به ساخت آكادمی فوتبال كردیم. از 15 تا 20 درصد درآمد فدراسیون برای آن استفاده كریم كه اگر قرار بود الان ساخته شود باید هزار میلیارد هزینه می‌شد. یكی از مجهزترین آكادمی‌ها را برای استفاده 18 تیم آماده كردیم همچنین در سال 68 زمینی در آفتاب انقلاب بود كه این زمین برای پرسپولیس بود و از آن استفاده نمی‌كرد و ارگان‌های دیگر می‌خواستند آن زمین را بگیرند ولی ما همان زمان زمین را گرفتیم و الان یك استادیوم آفتاب انقلاب داریم.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال افزود: اصلا موافق اجاره كردن زمین نیستم. باشگاه‌های پرطرفدار با مذاكره با شهرداری، بلندمدت زمین بگیرند و در یك مدت زمانی زمین را به تملك خود درآورند. دولت نمی‌تواند بیشتر از این حمایت مالی داشته باشد باید سراغ بخش خصوصی بروند. بخش خصوصی هم كار انجام دهد در آخر باز در اختیار ورزش است. مدیران ما به تنهایی جرات ندارند. اگر مدیران باشگاه جلو بیایند دولت، شهرداری، وزارت كار و دیگر ارگان‌ها هم می‌آیند.

كفاشیان در مورد فعالیت باشگاه فرهنگی، ورزشی مهر عظام گفت: باشگاه خصوصی مهر عظام 24 منطقه كشور را پوشش می‌دهد و از استادیوم‌های غیرفعال برای فعالیت استفاده می‌كند. به جای اینكه برای تشكیل یك تیم هزینه كنیم، 18 هزار دختر و پسر را بدون هیچ امكاناتی با 550 مربی تحت پوشش قرار دادیم.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش