صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

انوشیروانی: از سال 2026 اقتدار فوق سنگین به ایران برمی‌گردد

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: با دو سال حفظ كردن جوانان شاهد ركوردهای جدید در وزنه برداری خواهیم بود و از سال 2026 اقتدار فوق سنگین به ایران برمی‌گردد.

1402/09/04
11:37

سجاد انوشیروانی، رئیس فدراسیون وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در مورد قهرمانی تیم ملی جوانان در مكزیك بیان كرد: پشتوانه‌سازی و نسل سازی یكی از اصول اساسی تضمین آینده است. پس از شرایط پسا كرونا وزنه‌برداری در رده‌های پایه رها شده بود، نه اردو و نه اعزامی داشت.

وی ادامه داد: از سال قبل كه فدراسیون وزنه برداری را تحویل گرفتیم، اردوهای متمركز و مسابقات كشوری را برگزار كردیم. اعضای تیم ملی جوانان از سال قبل در اردوهای متمركز بیشتر در شیراز بودند و در یك مقطع 11 ماهه مدیریت شدند.

انوشیروانی گفت: نقطه عطف تیم جوانان این بود كه 50 درصد آنها نوجوانان بودند و تا المپیك 2028 تضمین كننده تیم ملی هستند.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد برنامه‌های پیش رو فدراسیون گفت: دو برنامه مهم داریم یك آنالیز سبك وزن در ایران و دوم در فوق سنگین برنامه‌هایی داریم كه از سال 2026 اقتدار فوق سنگین به ایران برگردد.

انوشیروانی برای حفظ بچه‌های تیم ملی جوانان اظهار كرد: یك استراحت كوتاه مدت دارند. آنها باید دائماً در اردو باشند. ما اگر بتوانیم آنها را دو سال حفظ كنیم، در آینده در چندین وزن شاهد ركوردهای جدید خواهیم بود. بعضی‌ها هم با تغییر اوزان وارد تیم ملی بزرگسال خواهند شد.

وی در مورد استفاده مكمل‌‌های غذایی و دارویی این جوانان اظهار كرد: تا جایی كه شرایط و امكانات اجازه دهد مكرراً بچه‌ها را در معرض آزمایش دوپینگ قرار می‌دهیم. از مكمل‌هایی استفاده می‌كنیم كه دارای تاییدیه رسمی وزارت بهداشت باشند. ما به حد كافی در وزنه برداری از دوپینگ آسیب دیدیم.

انوشیروانی در آخر بیان كرد: كسانی كه در استان‌ها و شهرستان‌ها اعم از خانواده‌ها و مربیان سازنده كه نقش تعیین كننده در معرفی این استعدادها داشتند، تشكر می‌كنم.مربیان آنها با هیچ درآمدی این جوانان و نوجوانان را تربیت می‌كنند و در حقیقت ایثار می‌كنند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش