صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نیكخواه بهرامی: بسكتبال ما در بسكتبال روز دنیا جایی ندارد

ملی پوش اسبق بسكتبال گفت: دوره‌های قبل مقابل كشورهای مطرح دنیا حریف از پیش بازنده‌ای نبودیم، اما حالا بسكتبال ما جایی در بسكتبال روز دنیا ندارد.

1402/06/12
15:25

صمد نیكخواه بهرامی ملی پوش اسبق تیم بسكتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: با توجه به تغییر نسل و پوست اندازی در تیم ملی بسكتبال از این تیم بیشتر انتظار نمیرفت. رسیدن به یك تیم ایده آل بسیار زمانبر است و اراده آهنی و تحمل بسیار مخصوصاً برای افراد داخل فدراسیون می‌خواهد.

نیكخواه بهرامی ادامه داد: بازیهای قابل قبولی در جام جهانی ارائه ندادیم. در دوره‌های قبلی فارغ از نتیجه با توجه به قدمت و سرمایه‌گذاری در بسكتبال ایران نسبت به كشورهای مطرح دنیا، حریف از پیش بازنده‌ای نبودیم و قابل احترام بودیم و بسكتبال سطح بالایی را ارائه می‌دادیم.

وی افزود: بسكتبال ما در بسكتبال روز دنیا جا ندارد، در بازی با لبنان گزارشگر خارجی اعلام كرد ایران باید خیلی خوشحال باشد كه فقط 20 امتیاز از لبنان عقب است.

نیكخواه بهرامی گفت: اگر هشت تیم در آسیا مجوز حضور در جام جهانی را نداشتند قطعاً ما صعود نمی‌كردیم و اگر هم با بزرگترین تیم وارد می‌شدیم نهایتا بیست و نهم می‌شدیم و فرقی برای ما نداشت.

وی ادامه داد: عملكرد آقای دمیر از لحاظ فنی و سیاست گذاری به هیچ وجه قابل دفاع نیست. بسكتبال در حال حاضر بر خلاف 10 سال گذشته مملو از بازیكنان سطح وسط و میانی است و بازیكن تاثیرگذاری كه در پست خود در آسیا اول باشد نداریم. بازیكنان ما شاید در سطح لیگ ایران خوب باشند ولی در سطح بین المللی عقب هستند و ما باید برای آینده بازیكنان نخبه در سطح بین المللی تربیت كنیم.

ملی پوش اسبق بسكتبال ادامه داد: در كل كادر فنی در انتخاب افراد و دادن فرصت به آنها انتخاب غلطی داشت و بازیكنان آماده‌ای كه می‌توانستند به ما كمك كنند را كنار كنار گذاشت و به بازیكنانی كه تاثیرگذار بودند و مستعد هستند فرصت داده نشد و به كسانی فرصت داده شد كه در آینده بسكتبال ما تاثیری ندارند.

نیكخواه بهرامی در آخر گفت: ما از فرصت جام جهانی درست استفاده نكردیم و جام جهانی و المپیك جای كسب تجربه نیست و همه تیم‌ها با بهترین‌ها می‌آیند، اگر قرار است بحث جوانگرایی را به طور كامل انجام دهیم نباید از بازیكنان با تجربه‌ای كه كارآیی ندارند و فرصت بازی زیادی هم در این جام جهانی به آنها داده شد استفاده كنیم.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش