صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

تیشه‌گران: مسابقات آسیایی ناشنوایان سال آینده به میزبانی تهران برگزار می‌شود

رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان از میزبانی بازی‌های آسیایی ورزش‌های ناشنوایان در تهران با حضور 32 كشور عضو فدراسیون آسیایی در 21 رشته ورزشی خبر داد.

1402/06/07
10:28

مهران تیشه‌گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: میزبانی بازی‌های آسیایی ورزش‌های ناشنوایان در ایران با حضور 32 كشور كه عضو فدراسیون آسیایی هستند در 21 رشته ورزشی با تعداد 2000 تا 2500 ورزشكار سال آینده در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: آقای پورگر كه ریاست كنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه را بر عهده دارد و یك هموطن است و همیشه دست ناشنوایان را در تمام مسابقات گرفته است، به ما اعلام كرد؛ با توجه به اینكه تایلند و قزاقستان هم خواهان میزبانی هستند این یك فرصت مناسب برای كشور ایران است و با حمایت سجادی وزیر سابق ورزش قرار شد میزبانی در ایران صورت پذیرد.

تیشه‌گران اظهار كرد: میزبانی بازیهای آسیایی یك عزم ملی می‌خواهد و تنها با كمك وزارت ورزش و فدراسیون این كار به سرانجام نمی‌رسد. با توجه به هزینه‌های بسیار سنگینی كه این میزبانی دارد دولت، مجلس، استانداری و شهرداری تهران باید به ما كمك كنند و با حمایت هاشمی سرپرست وزارت ورزش قرار است ستاد بازی‌ها این هفته تشكیل شود و این موضوع در شورای عالی ورزش به ریاست رئیس جمهور مطرح شود.

رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: قرار بود این میزبانی در كیش برگزار شود ولی با توجه به مشكلات نقل و انتقالات و نبود امكانات برای بعضی رشته‌ها مثل تیراندازی و شنا قرار شد كه در تهران برگزار شود.

تیشه‌گران ضمن گله از كمیته المپیك اضافه كرد: متاسفانه كمیته المپیك هیچ كمكی به ما نكرده و بچه‌های ما را بسیار سطح پایین در نظر می‌گیرد و عنوان می‌كند كه فدراسیون ناشنوایان عضو المپیك و پارالمپیك نیست.

وی افزود: بودجه‌ای كه وزارت ورزش به ما می‌دهد یك دهم هزینه‌ها نیست، ما حتی اسپانسر هم نداریم و كمكی كه خیرین هم به ما می‌كنند بسیار ناچیز است ولی هیئت رئیسه خوبی داریم كه به دنبال مباحث كلان است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: از سال 1400 با وجودی كه این بچه‌ها در مسابقات بسیار خوش درخشیدند هیچ پاداشی دریافت نكردند ولی سرپرست وزارت ورزش اعلام كرده تا قبل از بازی‌های آسیایی پاداش بچه‌ها پرداخت خواهد شد.

تیشه‌گران در مورد بازی‌های پیش رو ناشنوایان اعلام كرد: اول مهر مسابقات فوتبال قهرمانی جهان برگزار می‌شود كه 35 نفر به این مسابقات اعزام می‌شوند. 63 كشتی‌گیر به مسابقات كشتی جهان به قرقیزستان اعزام می‌شوند و یك ماه بعد به مسابقات فوتسال در برزیل اعزام خواهند شد.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه راس ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش