صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

ناظری: در زیرگیری كه فن اصلی ایرانیان است ضعیف هستیم

مربی تیم ملی كشتی نوجوانان گفت: دریایی از مهارت در زیرگیریست و ما در زیرگیری با اینكه فن اصلی ایرانیان است ضعیف هستیم.

1402/05/16
20:46

نادر ناظری مربی تیم ملی كشتی نوجوانان در گفت‌و‌گو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: تیم نوجوانان یكی از بهترین تیم‌ها در چند سال اخیر است. با توجه به پوست اندازی كه در كادر فنی داشت پیش بینی می‌شد كه نتیجه خوبی خواهد گرفت و با شایستگی تمام قهرمان دنیا شد.

وی ادامه داد: این تیم را سه گروه كشتی‌گیر تشكیل می‌دادند، یك گروه كه تازه به تیم آمده بودند؛ گروهی از سال قبل در تیم بودند و گروهی كه از نونهالان رزومه خوبی داشتند مانند سینا خلیلی و حسینی كه از سال 97 در اردوهای تیم ملی در خردسالان و نونهالان بودند و با یك رزومه و تجربه خوب به تیم نوجوانان پیوستند و نشان دادند كه اردوهای بسترسازی خروجی خوبی داشتند كه از لحاظ آمادگی جسمانی و مهارت فنی این موضوع نشان دهنده این است كه در سال‌های بعد فاصله بین نوجوانان و جوانان همچنین جوانان و بزرگسالان كم می‌شود و این زنجیر ادامه پیدا می‌كند تا در المپیك 2028 كه هدف اصلی كشتی‌گیران ما باید المپیك باشد بتوانیم بدرخشیم.

مربی تیم ملی كشتی نوجوانان ادامه داد: یكی از دغدغه‌های ما این است كه كشتی‌گیران ما در باشگاه‌ها خوب آموزش دیده شوند تا در اردوها كار راحت‌تر و مسیر حركت به جلو به سرعت بیشتری انجام گیرد. كشتی‌گیران در باشگاه‌ها ساخته می‌شوند و در اردوها پرداخته می‌شوند.

ناظری افزود: فدراسیون كشتی شرایط دانش افزایی را از طریق انستیتو برای مربیان فراهم كرده و تمام مربیان كه در این دانش افزایی شركت می‌كنند روند زیرگیری كه فن اصلی ایرانیان است در اشكال مختلف را آموزش دهند.

وی ادامه داد: در زیرگیری دریایی از مهارت وجود دارد و ما در زیرگیری ضعیف هستیم و در باشگاه‌ها در گروه سنی پایه باید آموزش زیرگیری درست به كشتی‌گیران داده شود. با آموزش صحیح در باشگاه‌ها سلامت فنی و جسمی ما بیشتر خواهد بود و با مصرف انرژی كمتر به بهترین امتیاز خواهیم رسید.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش