صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سهرابیان: تا دو هفته دیگر مشكلات دریاچه استادیوم آزادی حل می‌شود

رئیس فدراسیون قایقرانی از جلسه فوری كیومرث هاشمی با وزیر نیرو برای حل مشكلات دریاچه استادیوم آزادی گفت.

1402/05/14
10:54

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در گفت‌و‌گو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: بزرگترین كاروان مدال‌آور از نظر تعداد تیم، قایقرانی است كه متشكل از 25 نفر ورزشكار در رشته‌های كایاك، كانو، روئینگ و اسلالوم است كه از 24 شهریور برای بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام خواهند شد، كه امیدواریم با دست پر به ایران برگردند و از اسم قایقرانی و پرچم ایران دفاع كنند.

وی افزود: شانس دو رقمی شدن مدال را در بازی‌های آسیایی داریم و ورزشكاران ما زیر نظر مربی برزیلی و مربی‌های داخلی در حال تمرین هستند و خانم ركسانا رازقیان لژیونر ما در فرانسه است كه زیر نظر مربیان فرانسه و اسپانیا تمرین می‌كند و ما برای اولین بار شانس مدال در رشته‌ اسلالوم را داریم.

سهرابیان ادامه داد: با توجه به كم شدن آب استادیوم آزادی و نبود پیست استاندارد برای مسافت دو كیلومتر و مشكلات برای تیم روئینگ،
برنامه ریزی كردیم تا از هفته آینده تیم روئینگ را به روسیه بفرستیم تا برای مسابقات هانگژو در روسیه تمرین كنند.

رئیس فدراسیون قایقرانی ضمن تشكر از كیومرث هاشمی برای اقدام فوق سریع در مورد دریاچه آزادی گفت: با توجه به جلسه دو روز گذشته با آقای كیومرث هاشمی و مشكلات مطرح شده در مورد آب دریاچه استادیوم آزادی، وی دیروز جلسه‌ای با آقای محرابیان وزیر نیرو داشت كه وی دستور داد 7 حلقه چاه كه در اطراف مجموعه آزادی است به عمق 40 متر لایروبی شود و تا اتمام عملیات به دستور وزیر نیرو تانكرهای آب برای تكمیل سیستم آبیاری وارد دریاچه شدند و آب را به دریاچه انتقال دادند. امیدواریم از امروز تا دو هفته آینده كه قرار است عملیات لایروبی پایان پذیرد آب دریاچه به سمتی برسد كه ورزشكاران ما دچار آسیب نشوند زیرا وقتی عمق كم است و پارو به سطح دریاچه برخورد می‌كند آسیب به كتف ورزشكاران ما وارد می‌شود لذا امیدواریم بتوانیم تا یك ماه و نیم آینده تا مسابقات هانگژو در ایران تمرینات خود را ادامه دهیم.

سهرابیان در مورد تجهیزات قایقرانی و مشكلات مربوط به وارد كردن تجهیزات قایقرانی اظهار كرد: قوانین نیاز به بازنگری دارد و یك سری قوانین می‌تواند آسیب به كل رشته‌های ورزشی برساند. تمام رشته‌ها برای آوردن لوازم و تجهیزات كه در داخل تولید نمی‌شود دچار مشكل هستند مشكلاتی نظیر مسائل مالیاتی و گمركی.

وی افزود: در آوردن تجهیزات روئینگ دچار مشكل بودیم و دوستان ما در گمرك ما را بسیار اذیت كردند و بعد از گذشت چند مدت طولانی بالاخره توانستیم قایق‌ها را از اسارت گمرك خارج كنیم. تجهیزاتی كه در ایران تولید می‌شود از نظر استاندارد با ورزش‌های حرفه‌ای با كل دنیا بسیار تفاوت دارد و ما نیاز به وارد كردن تجهیزات داریم و امیدواریم مسئولین گمرك و نماینده‌های ما در خانه ملت قانون‌ها را به كمك ورزش ایران آسان‌تر كنند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش