صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

قنبرزاده: تكلیف حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در جلسه فردا با وزارت كشور مشخص می‌شود

رئیس سازمان لیگ گفت: منتظر تعیین تكلیف حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستیم و تا فردا در جلسه‌ای كه در وزارت كشور داریم این موضوع مشخص خواهد شد.

1402/05/10
10:47

منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: با توجه به دستورالعمل سازمان لیگ كه 32 بند دارد و یكی از بندهای آن مربوط به سقف بودجه است امسال نظارت و كنترل دقیقی بر قرارداها خواهد شد.

وی در مورد بندهای مطرح شده در این دستورالعمل گفت: یكی از بندهای آن بحث ورود بازیكنان خارجی بود كه بازیكن خارجی حتماً 60 درصد بازی‌ها را باید انجام دهد و اگر انجام ندهد در سال بعد سهمیه بازیكن خارجی از باشگاه حذف می‌شود. مورد بعدی منسوخ شدن قراردادهای یك ساله بود. بحث بعدی بازیكن‌های مصدوم خارجی بودند كه به ایران می‌آمدند و بعد از دو بازی مصدوم می‌شدند، اما در این دستورالعمل باید حتماً تاییدیه پزشكی داشته باشند و با تاییدیه پزشكی با آنها قرارداد بسته خواهد شد. این‌ها آسیب‌هایی بود كه شناسایی شد و هزینه‌هایی كه توسط دلال‌های نامشروع به وجود می‌آمد بدون اینكه بهره‌ای برای فوتبال داشته باشد با این دستورالعملها تا حدودی از بین خواهد رفت.

رئیس سازمان لیگ درمورد نظارت بر قراردادها و سقف بودجه اعلام كرد: سقف بودجه بر اساس معیارهای مختلفی از جمله درآمد و هزینه باشگاه‌ها به آنها اعلام می‌شود و سقف بودجه برای تیم‌های آسیایی 325 میلیارد و برای بقیه تیم‌ها كمتر است، قراردادها در سازمان لیگ راستی آزمایی می‌شود و بر اساس سقف بودجه قراردادها تنظیم خواهد شد.

قنبرزاده در مورد اهرم‌های كنترلی و نظارت بر قراردادها گفت: چند مكانیزم كنترلی برای نظارت بر قراردادها و سقف بودجه در سازمان لیگ خواهیم داشت كه یكی از آنها مكانیزم داخلی و خود كنترلی است كه علاوه بر مدیرعامل اعضای هیئت مدیره، خزانه‌دار باشگاه و مجمع باشگاه باید قرارداد بازیكن را امضا كند. مورد بعدی یك كمیته ناظر بر قراردادها و سقف بودجه خواهیم داشت كه این كمیته به صورت مستمر بر كار باشگاه‌ها نظارت دارد و اگر شواهد یا مداركی باشد كه باشگاهی بیشتر از سقف قرارداد كاری انجام داده باشد البته با سند و مدرك حتماً ورود خواهد كرد نه اینكه بدون سند و مدرك و در حد صحبت باشد كه این موضوع خارج از عرف و اخلاق است كه متاسفانه بسیار باب شده است. مورد بعدی به دلیل اینكه 12 الی 13 باشگاه دولتی هستند یا از منابع دولتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم استفاده می‌كنند یا از منابع سهام عدالت استفاده می‌كنند نماینده سازمان نظارت بازرسی كل كشور هم ورود و دخالت برای كنترل خواهد داشت.

وی ادامه داد: تا سقف بودجه قرارداد ثبت می‌شود و بیش از آن ثبت نمی‌شود و من اعتقاد به اینكه بعضی از باشگاه‌ها علاوه بر سقف قرارداد خود به بازیكن‌ها خودرو یا آهن آلات می‌دهند ندارم زیرا الان تمام شركت‌ها و سهامداران در بورس هستند و تمام اطلاعات آنها نظارت می‌شود و هیچ وقت خودشان را در معرض اتهام و خطر قرار نمی‌دهند و در كل اهرم‌های كنترلی اهرم‌های مناسبی هستند.

رئیس سازمان لیگ در مورد به تعویق افتادن لیگ برتر اعلام كرد: لیگ حتماً سر موقع برگزار خواهد شد و برنامه‌ای برای به تعویق انداختن لیگ نداریم زیرا كه برنامه‌های لیگ با برنامه‌های تیم ملی تنظیم شده‌اند، فقط نامه‌ای برای حضور بانوان از فیفا داشتیم كه مجوز حضور بانوان در سراسر كشور داده شود و منتظر تعیین تكلیف حضور بانوان هستیم و تا فردا در جلسه‌ای كه در وزارت كشور داریم این موضوع مشخص خواهد شد.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهدشد.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش