صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

خلیلی: 80 درصد مردم بی‌تحرك هستند

سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: 80 درصد مردم بی‌تحرك هستند كه این بی‌ تحركی 83 درصد در خانم‌ها و 78 درصد در آقایان است.

1402/05/09
13:50

علی خلیلی سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش بیان كرد: 80 درصد مردم بی‌تحرك هستند، كه این بی‌تحركی 83 درصد در خانم‌ها و 78 درصد در آقایان است.

خلیلی ضمن اینكه آمار دقیق از ورزش كردن مردم می‌تواند در برنامه ریزی كشور مورد استفاده قرار بگیرد، افزود: متاسفانه مطالعه و پژوهش برای میزان ورزش كردن در سنین مختلف هم در خانم‌ها و هم آقایان را در وزارت ورزش نداریم و به این منظور با همكاری مركز آمار قرار است یك مطالعه پژوهشی در دو شهر از در هر استان صورت بگیرد.

سرپرست فدراسیون ورزش همگانی ادامه داد: ورزش همگانی در هر شرایط و مكان با حداقل امكانات انجام می‌شود و كار سختی نیست، اما این نیاز باید در مردم احساس شود و ضرورت ورزش كردن را درك كنند.

خلیلی اضافه كرد: برای توسعه ورزش همگانی بیشتر به طرف محلات رفتیم و برای محلات طرح‌هایی مانند مینی فوتبال و مترو اسپرت را انجام دادیم كه بسیار استقبال شد.

وی گفت: دو طرح دیگر در دست اقدام است كه به عنوان گذرگاه ورزش و كانون محلات قرار است انجام شود. در طرح گذرگاه ورزش دوستان ما از فدراسیون‌های آمادگی جسمانی، همگانی، روستایی و عشایری، زورخانه‌ای در سراسر كشور به محل تجمع مردم در پارك‌ها یا معابر می‌روند و بین مردم قرار می‌گیرند و مردم را به مشاركت به ورزش دعوت می‌كنند و جوایزی نیز به آنها اهدا خواهند كرد.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان كرد: در طرح جدید كانون محلات نیز در هیئت‌های همگانی اعتباراتی گرفته شده كه برای برنامه‌های محلات هزینه شود به نوعی كه ضرورت ورزش را به گوش مردم برسانیم.

خلیلی با توجه به اینكه برای ورزش همگانی همكاری تمام استان‌ها و ارگان‌ها لازم است و باید هم‌افزایی صورت بگیرد، اظهار كرد: متاسفانه هماهنگی‌های لازم با سایر ارگان‌ها هنوز صورت نگرفته است و این تقسیم كار ملی به عهده شورای عالی ورزش است كه وظایف تمام دستگاه‌ها كه می‌توانند در حوزه ورزش همگانی مشاركت داشته باشند را به آنها اعلام كند البته كمیسیون‌ها تشكیل شده و قرار است وظایف هر ارگان به آنها اعلام شود تا با این هم افزایی و مشاركت مردمی ورزش همگانی توسعه ببخشیم.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش