صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

می‌آبادی: هندبال آینده روشنی دارد

صبح و ورزش امروز(2بهمن) در گفتگو با می‌آبادی وضعیت تیم ملی هندبال را تحلیل كرد.

1401/11/02
14:28

فرامرز می آبادی كارشناس هندبال در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص عملكرد تیم ملی هندبال اظهار كرد: در یكی دو سال گذشته، هندبال روند خوبی داشته است. سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مسابقات جهانی راه یافته اند و این موضوع در كمتر رشته ای رخ می‌دهد.

می آبادی بیان كرد: وارد سی‌و دو تیم اول جهانی شدیم و به مرحله دوم صعود كردیم و این موضوع اتفاق خوبی است. درست است كه از لحاظ ساختاری مسابقه با اسپانیا و فرانسه كه حرف اول را می‌زنند، كسی انتظار ندارد برابر این تیم‌ها برنده شویم. همین كه در كنار این تیم ها بازی می‌كنیم اتفاق خوبی است.

وی افزود: تیم ما تیم جوانی است و بها دادن به این تیم آینده روشن و خوبی را در پیش رو دارد.

می آبادی تصریح كرد: هندبال در آسیا در حال رشد است در سال 2015 با رتبه سوم به مسابقات جهانی رفتیم و الان با رتبه چهارم وارد شدیم. در المپیك رقابت های سخت‌تری داریم. تیم نسبت به قبل آب‌دیده‌تر شده است. بعد از بازگشت تیم، مسابقات لیگ شروع می‌شود و اثر این حضور را در لیگ خواهیم دید.

این كارشناس هندبال گفت: باید از تك ستاره ای بودن عبور كنیم و قهرمانی برایمان یك روند بشود. در نوجوانان تیم ایران قهرمان آسیا شد و در مسابقات جهانی برنز جهان را گرفت. و حالا همان بچه‌ها باید در تیم بزرگسالان از مقام قهرمانی دفاع كند. امروز نه نفر از تیم جوانان در تیم بزرگسالان هستند. این حلقه وصل بین رده پایه و بزرگسال اتفاق خوب است و باید ادامه یابد. صبر و حوصله كنیم هندبال روزهای روشنی پیش‌رو دارد.

صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش