صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مقانلو: سرمربی شعبده باز نیست/ می‌توانیم برای المپیك 4 سهمیه بگیریم

صبح و ورزش امروز(4مهر) با مقانلو سرمربی تیم ملی تكواندو گفتگو كرد.

1401/07/04
09:08

بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی تكواندو در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص وضعیت تیم ملی تكواندو اظهار كرد: از 4 اردیبهشت تیم را تحویل گرفتم و تیم در آن زمان چهار بازیكن داشت،الان اما بیست و هفت بازیكن در اردو داریم و نقطه قوت ما این بود مسابقات نوجوانان تمام شد آنها را به تیم بزرگسالان ملحق كردیم. این در عملكرد موفق نوجوانان موثر بود،در حال حاضر نوزده بازیكن نوجوان هم در اردو داریم.

مقانلو افزود: مسابقات لبنان، منچستر و مكزیك را در پیش داریم، مسابقات انتخابی تیم ملی را هفته پیش انجام دادیم. پنج نفر انتخاب شدند، دو نفر اولین بار است در مسابقات شركت می‌كنند. بعد از مسابقات لبنان و منچستر نفرات مسابقات جهانی را انتخاب می‌كنیم.

سرمربی تیم تكواندو بیان كرد: برای المپیك هم باید آماده شویم. به خاطر تغییر اوزان و ورود نوجوانان به رده بزرگسالان، با توجه به رنكی كه در این مسابقات كسب كنند، انتخاب می شوند. چهار سهمیه المپیك شانس داریم بگیریم. پنج ماه وقت داریم با تمركز بالا حداكثر رشد را داشته باشیم.

مقانلو تصریح كرد: كار، كار بزرگی است و نباید در اجرا از این شاخه به آن شاخه پرید. عملكرد بازیكن‌ها و نتیجه مسابقات خیلی مهم است. سرمربی شعبده باز نیست باید صبوری كرد تا به نتایج خوب رسید.

سرمربی تیم ملی تكواندو در خصوص پشتوانه سازی این رشته گفت: مربی باید ریسك كند و خودش را برای بازیكن خرج كند تا نوجوانان به رده بزرگسالان برسند. تعداد نفرات باید سریع انتقال پیدا كنند و به رنك دنیا برسند.

صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش