صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

تیم ملی به بلوغ رسیده است/ بازی سنگال و اروگوئه دفاع ما را آبدیده می‌كند

صبح و ورزش امروز در گفتگو با مازیار كارشناس فوتبال بازی تداركاتی ایران-اروگوئه را تحلیل كرد.

1401/07/02
08:34

اصغر مازیار كارشناس فوتبال در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص بازی تداركاتی تیم ملی دیشب با اروگوئه اظهار كرد: نتیجه خوب و امیدبخشی بود، این پیروزی روحیه خوبی برای تیم و هواداران بود. اما از لحاظ شكل بازی ضعف هایی داشتیم.

وی افزود: ما در دفاع میانی ضعف داریم، موقعیت هایی كه ایجاد شد نشانه نبود هماهنگی بین دفاع ها حتی با دوازه بان بود.

این كارشناس فوتبال بیان كرد: در هافبك جلویی مشكل داریم. عزت اللهی نه خودش خوب بود و نه با كناری هماهنگ بود. هنوز بازیكن های هافبك وظایفشان خوب مشخص نشده است، اما از كناره ها نوید روزهای خوبی میتوان داشت و بچه ها خوب عمل كردند. گل تیم ما نشان دهنده بلوغ تیم ماست. طارمی در بازی با پرتقال فرصت طلایی را از دست داد. ضربه ای كه دیروز زد نشان داد طارمی رشد كرده است و یك موقعیت را تبدیل به گل كرد. تیم ملی ما بلوغ پیدا كرده است.

مازیار تاكید كرد: جام جهانی جای فرصت هاست. یك فرصت گیر آمد باید سریع گل شود. شكل جدیدی از كار میبینیم. در فاز دفاع نیاز به بازنگری داریم. بازی تداركاتی ما خیلی كم بود و باید قدر بدانیم. از لحاظ هماهنگی كار تیمی باید در تمرینات درون تیمی كار كنیم. اروگوئه و سنگال كیفیت و شكل بازی‌شان اصلا شبیه همگروه های ما نیست ولی از لحاظ فاز دفاعی ما رو آبدیده می‌كند.

این كارشناس فوتبال در خصوص حضور هر هفته اعضای تیم ملی در تمرین ها افزود: ما یك نگاه ملی باید داشته باشیم، اگر تیم ملی نتیجه بگیرد سطح باشگاه‌ها هم بالا می‌رود. این موضوع خیلی در دنیا رسم نیست و كمتر دیده شده است، اما برای هماهنگی تیم لازم است این بازی ها انجام شود و با تفكرات سرمربی آشنا شوند.

وی در پایان گفت: چیدمان اولیه ما همیشه تك مهاجم بوده است ولی همیشه در عمل یك نفر دیگه هم اضافه می‌شد. این تغییرات در درون زمین بر اساس شرایط اتفاق میافتد.

صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش