صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

زارعی: AFC تا ماه آینده باید برای رفع تعلیق پاسخ می دهد

برنامه صبح و ورزش امروز در گفتگو با زارعی بحث تعلیق باشگاه ها از لیگ قهرمانان آُسیا را پیگیری كرد.

1401/06/29
08:18

مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص رفع تعلیق از لیگ قهرمانان اظهار كرد: حدود 50 روز پیش با برنامه شما صحبت كردیم و یك هفته بعد تمام مدارك را برای AFC ارسال كردیم، هفته گذشته هم پیگیری كردیم به ما قول تسریع در بررسی مدارك را دادند.

زارعی بیان كرد: ما باید ثابت كنیم استاندارد های لازم را داریم، حسن نیت از سمت ما باید ثابت شود. ارتباط خوبی هم شكل گرفته است. سمیناری در مالزی هفته آینده می‌روم و رایزنی بیشتر خواهیم كرد. تا یك ماه آینده حتما به ما جواب می‌دهند.

مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در مورد گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه ها تصریح كرد: ما چندین سال است دم از حرفه ای شدن می‌زنیم اما نقصان داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد كردیم مجوز ملی را هم تعریف كنیم و استانداردهایی را تعریف كنیم و مشكلات را با برنامه ریزی رفع كنیم.


وی در زمینه معیارهای باشگاه حرفه‌ای گفت: بر اساس معیارهای ورزشی باشگاه ها باید آكادمی داشته باشند و برنامه های توسعه مشخص باشد. معیار پرسنلی می‌گوید باید پرسنل صاحب صلاحیت باشند و مدیرعامل و اعضا مشخص شود.

وی افزود: ما در این مسیر به باشگاه ها كمك می‌كنیم. رویكرد باشگاه ها نسبت به سال گذشته خیلی تغییر كرده است. جلسات 4-5 ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. ما در كنار باشگاه ها كمك می‌كنیم تا بر اساس واقعیت ها تصمیم بگیریم.

زارعی تصریح كرد: معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه برمی‌گردد. ایمنی و امنیت، رختكن و نیمكت، وضعیت چمن و ... دغدغه همه بحث صدور مجوز است و نباید بگذاریم این اتفاق دوباره تكرار شود. استادیم آزادی مشكلاتی دارد كه با استانداردها فاصله دارد و همه باید تلاش كنیم.

وی در پایان درباره مالكیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی كه انجام می‌شود به امید خدا مشكلی نخواهیم داشت.

برنامه صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش