صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

شایان: دو و میدانی كاران در مسابقات اصلی به ركورد خودشان هم نمی‌رسند

برنامه صبح و ورزش امروز در گفتگو با حسین شایان به مشكلات دو و میدانی‌كاران در كسب نكردن نتیجه مطلوب پرداخت.

1401/05/25
08:36

حسین شایان قهرمان سابق دو و میدانی كشورمان در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص اعزام 16 ورزشكار و كسب دو مدال در این رشته در مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی گفت: خبرهای خوبی برای دو و میدانی نبود. به لحاظ سطح ركوردی این مسابقات بالا بود و سطح آن نزدیك مسابقات قهرمانی جهان بود و كار را برای كسب مدال ورزشكاران ما سخت كرده بود. البته این مسائل را فدراسیون باید پیش بینی می‌كرد.

شایان تصریح كرد: مشكلی كه سال‌های سال است دو و میدانی دارد این است كه ورزشكاران و ركوردها را نگاه كنید در مسابقات اصلی به ركورد خودشان هم دست پیدا نمی‌كنند. مسائل روحی و روانی، هدف‌گذاری برای مسابقه، اوج آمادگی ورزشكار، برنامه‌سازی آماده‌سازی و .... درست نیست كه این اتفاق می‌افتد.

وی در خصوص عملكرد تفتیان و حدادی افزود: تفتان و حدادی ورزشكاران ارزشمندی برای ما هستند. تفتیان ركورد قابل قبولی داشت. حدادی اما آمادگی جسمانی و روانی لازم برای مسابقات را نداشت. البته بازی‌های آسیایی كنسل شد و یك سال وقفه افتاد و به لحاظ شرایط سنی و آسیب دیدگیها تمرین‌ها را كم كرد و در نتیجه آمادگی لازم را نداشت.

شایان در مورد دیدگاه خداحافظی در اوج و شروع مربیگری بیان كرد: هر ورزشكار خودش بهتر می‌داند چه موقعی زمان خداحافظی است. با این سن و سال نباید از شرایط تمرینی بیرون آمد چرا كه بدن توان بازگشت دوباره را ندارد.

برنامه صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش