صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال گفت: تعلیق لیگ برتر فوتبال ربطی به سرخابی‌ها ندارد

برنامه صبح و ورزش امروز(10 مرداد) با زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در خصوص تعلیق لیگ فوتبال ایران گفتگو كرد.

1401/05/10
08:27

مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص تعلیق لیگ برتر فوتبال ایران اظهار كرد: ابتدا باید ساختار را روشن كرد. ساختار مجوز حرفه ای این‌گونه است كه یك كمیته دپارتمان صدور مجوز، یك كمیته بدوی صدور مجوز و یك كمیته استیناف صدور مجوز داریم. فرآیندی كه برای صدور مجوز باشگاه‌ها است ابتدا دپارتمان كارشناسی و مدارك را بررسی می‌كند و در اختیار كمیته بدوی صدور مجوز می‌گذارد و افراد این كمیته نباید هی‌چگونه فعالیت فوتبالی داشته باشند.

وی ادامه داد: آنها رای خود را مستقیم به AFC ارسال می‌كنند و رو نوشت به باشگاه هم ارسال می‌شود و در صورت اعتراض در كمیته استیناف دوباره مستندات بررسی می‌شود و به AFC فرستاده می‌شود.

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تاكید كرد: تمام اسنادی كه باشگاه‌ها می‌دهند بررسی می‌‌شود. صدور مجوز حرفه‌ای هیچ سندی را خودش بارگزاری نمی‌كند بلكه مسئول سندها و كسب صدور مجوز یا عدم مجوز باشگاه‌ها هستند.

وی افزود: من 10 روز است در مورد تعلیق، اسنادی را بررسی كردم. در ظاهر و روی كاغذ تعلیق هیچ ربطی به آرای سال گذشته ندارد. سندهای كیفیت استاندارد را AFC بررسی كرده است و گفته بر اساس اسناد بررسی شده كیفیت لازم را ندارید. 17 مورد تایید شده است و باقی را گفته است تایید نشده است.

زارعی تصریح كرد: به طور شفاف باید گفت تعلیق صدور مجوز هیچ ربطی به بحث استقلال و پرسپولیس نداشته است. ما استانداردهای لازم را نداشتیم. 14 بند دارد كه یكی از بندها این است كه برای مثال باید چارت سازمانی داشته باشیم كه چارت درست نداریم و آیین نامه باید داشته باشیم كه نداریم.

وی در پاسخ به این سوال كه در دوره قبل كسی در فدراسیون فوتبال نبوده كه مقررات را استاندارد سازی كند، بیان كرد: دوستان خیلی زحمت كشیدند سهیل مهدی مدت‌ها مسئول این كمیته بود و بعد خانم شهریاری، اما بخشی از اسناد و مدارك باید مصوب رئیس فدراسیون و مدیران بالایی شود كه نشده است و بسیاری از اسناد امروز در جلسه ای مصوب می‌شوند. به امید خدا تا آخر هفته پاسخ ها را می‌فرستیم و در آینده نزدیك رفع تعلیق می‌شود.

زارعی در پایان گفت: اصلا نگرانی نداشته باشید، امسال لیگ قهرمانان آسیا نداریم بنابراین زمان‌بندی صدور مجوز حرفه‌ای هم تغییر كرده است. قبلا از شهریور شروع می‌كردیم اما الان تا دی و بهمن به ارسال اسناد و مدرك نیاز نیست و خیال دوستداران فوتبال راحت باشد.

برنامه صبح و ورزش شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش