صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

وحدانی: شمشیربازی نیازمند سرمایه گذاری است

برنامه صبح و رزش امروز 4 مرداد در گفتگو با وحدانی دبیر فدراسیون شمشیربازی به بررسی عملكرد تیم در مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان پرداخت.

1401/05/04
08:53

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن وحدانی دبیر فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با برنامه صبح ورزش در خصوص عملكرد تیم شمشیربازی اظهار كرد: علی پاكدامن در بخش انفرادی در یك قدمی مدال حذف شد و البته قهرمان های المپیك را شكست داد. تیم ما تیم جوان شده ای است نیما زاهدی اولین بار بود شركت می كرد. در قسمت تیمی به نتایج خوبی نرسیدیم اما ما از تركیه باختیم، تركیه دو ماه پیش تیم سوم اروپا شده بود.

وحدانی در پاسخ به این سوال كه چقدر باید نگران باشیم از هشت تیم اول دنیا بیرون آمدیم، گفت: در جهان هنوز در 8تیم اول هستیم در این مسابقات از 8تای اول بیرون آمدیم. البته باید بیشتر مراقب می شدیم تا این اتفاق نیفتد.

دبیر فدراسیون شمشیربازی از اتفاق خوب در رقابت های مصر بیان كرد: اعظم بختی در اسلحه اپه وارد 64 اول دنیا شد. اعظم بختی ما را برای مسابقات كشورهای اسلامی امیدوار كرد. در برابر اسپانیا و ونزوئلا و .. را پیروز شد. ورزشكار كانادایی كه رنك 5دنیا را دارد شكست داد و در جدول 64 قرار گرفت.

وحدانی در مورد سرمایه گذاری در شمشیربازی گفت: واقعیت این است كه كشورهای سطح پایین جوری سرمایه گذاری در بخش اسلحه سابر كردند می بینیم خیلی عقب هستیم. غیرت شمشیربازان و دانش مربی است كه باعث می شود ما سهمیه بگیریم. در این فدراسیون توجه و نیاز بیشتری لازم داریم. كل بودجه فدراسیون 5میلیارد نمی شود. برای مسابقات مصر 22نفر اعزام شدند به بیش از یك و نیم میلیارد هزینه شده است و بخش زیاد بودجه ما برای همین اعزام خرج می شود و چیزی باقی نمی ماند.

صبح و ورزش شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/دسترسی سریع
صبح و ورزش