صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

حاتمی: میدان رقابت سالم در بسكتبال نداریم

برنامه صبح و ورزش امروز 3 مرداد در گفتگو با مهران حاتمی سرمربی سابق تیم ملی بسكتبال به موشكافی وضعیت بسكتبال پرداخت.

1401/05/03
08:08

به گزارش رادیو ورزش؛ مهران حاتمی سرمربی سابق تیم ملی بسكتبال در مورد عملكرد ملی پوشان در كاپ آسیا گفت: بچه ها در حد و اندازه خودشان ظاهر نشدند. اگر نگاه اجمالی به جدول داشته باشیم استرالیا خودش را به آسیا تحمیل كرد. اگر ما پشتوانه سازی بهتری كرده بودیم نتیجه بهتری هم داشتیم.

وی اظهار كرد: ما نسل جدید نتوانستیم تربیت كنیم. 2017 من مربی این تیم بودم اسكلت این تیم همان تیم است. آن زمان ما نایب قهرمان شده بودیم.

مربی بسكتبال در پاسخ به این سوال كه اگر حامد حدادی را از بسكتبال بگیریم چیزی می ماند گفت:: من فكر می كنم بله می ماند. ما به بچه های دیگر فرصت ندادیم. كسی كه یك دقیقه بازی كرده است و كسی كه 40 دقیقه بازی كرده است یكی می دانند. ما باید بازی های تداركاتی بیشتر برگزار می كردیم. اگر برنامه ریزی نكنید نتیجه هم این می شود.

حاتمی در مورد تغییر و تحرك در بسكتبال از زمان حضور داوری به عنوان رئیس فدراسیون گفت: انتخاب های غلطی داشتند ولی تمام سعی خود را كردند. برخورد بد فدراسیون باعث شد خیلی ها كنار بكشند. ما 16 مربی سوپرلیگ داریم. باید به همه فرصت بدهیم. ما میدان رقابت سالم در بسكتبال نداریم.

حاتمی در ادامه بیان كرد: هر مدیری سعی می كند با سبك و سیاق خودش نیروهایش را انتخاب كند. می شد بهتر باشد. من نظرم این است كه همین الان هم باید تجدید نظر كنیم كسانی كه می توانند كار كنند بیایند. مربی خارجی چوب جادویی ندارد یهو تغییر بدهد.

این مربی در مورد عملكرد سرمربی فعلی گفت: 2017 تیم را جوان كردیم و بعد دوباره سر جای اول خودمان برگشتیم. نكته مهم این است كه ما آینده سازی نكردیم. باید برنامه 5ساله داشته باشیم. ما استرالیا نیستیم كه بشود 20 تیم از بازیكن هایش در آورد.

حاتمی در پاسخ به مهمترین توصیه به فدراسیون گفت: تا جایی كه امكان دارد از مربی های جوان استفاده كنیم كه در آینده سكان بسكتبال را دست بگیرد. از تمام ظرفیت بسكتبال بدون حب و بغض استفاده كنیم. از همین بچه ها باید بهتر استفاده كرد. این ها همان بچه ها هستند كه ژاپن را بردند.

صبح و ورزش شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهام پیام/


دسترسی سریع
صبح و ورزش