صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

صالحی امیری خبر داد: تصویب ادامه فعالیت فدراسیون‌های دوچرخه سواری و ژیمناستیك در لوزان سوئیس

صالحی امیری در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش از تصویب ادامه فعالیت‌ فدراسیون‌های دوچرخه سواری و ژیمناستیك در نشست كمیته بین المللی المپیك در لوزان سوئیس خبر داد.

1401/04/12
09:18

به گزارش رادیو ورزش؛ كیكاووس سعیدی دبیر كمیته ملی المپیك درباره سفر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك برای حل مشكلات فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیك گفت: دیپلماسی ورزش بخشی از دیپلماسی عمومی است. برقراری تعاملات بین المللی جنبه برد-برد خواهد داشت.

وی با بیان اینكه جودو مورد تحریم قرار دارد، اظهار كرد: دوچرخه سواری و ژیمناستیك هم به این سمت می‌رفت كه خوشبختانه با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس كمیته ملی المپیك در سوئیس و دیدار با توماس باخ و همچنین ملاقات با مسئولان فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و ژیمناستیك این موضوع منتفی شد و چراغ سبز برای تشكیل مجمع این دو فدراسیون روشن شد و به زودی برگزار می‌شود.

در ادامه این برنامه سیدرضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك روی خط برنامه آمد و درباره سفر لوزان سوئیس بیان كرد: در حوزه دیپلماسی هم در كاهش تهدید و ایجاد فرصت باید تلاش بیشتری انجام دهیم. در چهار سال گذشته قریب به دویست جلسه داشتیم تا نسبت به ظرفیت ورزش ایران آگاهی ایجاد كنیم و تهدیدات را كاهش بدهیم.

وی افزود: این سفر اولین سفر بعد از كرونا بود و ملاقات های خوبی برگزار شد. یكی از ماموریت‌های جدی ما در این سفر دو فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیك بود كه در دو سال گذشته با چالش‌های جدی مواجه شدند و به تعلیق نزدیك بودند. خوشبختانه در محل كمیته بین المللی المپیك در لوزان، تصویب شد این دو فدراسیون به كار خود ادامه بدهند.

رئیس كمیته ملی المپیك اظهار كرد: فردا در جلسه‌ای با مسئولان ذیربط مقدمات برگزاری انتخابات دوچرخه سواری را آماده خواهیم كرد. در مورد ژیمناستیك هم تصمیم بر این شد نسبت به مسائل گذشته اغماض كنند و سریعا مقدمات برگزاری انتخابات را آماده كنیم.

صالحی امیری در مورد فدراسیون جودو گفت: تعلیق جودو ظالمانه بوده و پاسخ شفاف توماس باخ رئیس كمیته بین المللی المپیك این بود كه مداخله مستقیم انجام نمی‌دهیم و ضمن تایید مواضع ما گفتند حمایت خواهند كرد.

برنامه صبح و ورزش شنبه تا پنج شنبه راس ساعت 7:15 از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش