صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

عطایی: تجربه بازیكنان بین‌المللی ما پیكانی‌ها را از شكست نجات داد/عبور از چالش ژاپن سخت بود/احتمال اینكه مجرد به هفته آخر لیگ جهانی برسد زیاد است

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال كشورمان در گفتگویی با شبكه رادیویی ورزش گفت: تیم ژاپن رقیب بسیار سرسختی خواهد بود و ما در مسابقات لیگ ملت‌ها و بازی‌های آسیایی آینده رقابت بسیار سختی را با ژاپنی‌ها خواهیم داشت.

1401/02/31
14:24

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال كشورمان در گفتگویی با برنامه «صبح و ورزش» شبكه رادیویی ورزش در خصوص رقابت‌های والیبال باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: تیم‌های ایرانی همیشه جز تیم‌های مدعی قهرمانی هستند. حدودا 15 بار تیم‌های ایران قهرمان این مسابقات شدند. این موضوع نشان دهنده این است كه والیبال ما در جایگاه رفیعی در والیبال آسیا قرار دارد. بیشترین و بهترین نتایج متعلق به والیبال ایران بود. در این مسابقات با توجه به میزبانی ایران و حضور دو تیم از كشور و حضور ستاره‌های والیبال جهان رنگ و بوی دیگری را به مسابقات دادند.
وی نظر خود را درباره ارزیابی فنی این مسابقات گفت: سه تیم پیكان، سانتوری ژاپن و شهداب یزد نسبت به سایر تیم‌ها مدیریت متفاوت و كیفیت بالایی را بروز دادند. این سه تیم با كیفیت متفاوت‌تری وارد مسابقات شدند. و یك جذابیت بسیار بالایی را در بازی‌های آسیایی به نمایش گذاشتند.
عطایی با اشاره به حضور ستارگان والیبال جهان در رقابت‌های باشگاه‌های مردان آسیا تصریح كرد: حضور بازیكنان نخبه والیبال جهان همچون موزیریتی، انگاپت كه مدال طلای المپیك را داشتند و بازیكن با كیفیتی از جمله سیمون و بازیكنان داخلی خودمان مثل سعید معروف و سایر بازیكنان این مسابقات را جذاب‌تر كرد. كیفیت بازی ها در زمانی كه این سه تیم با یكدیگر بازی می‌كردند خیلی خیلی متفاوت‌تر بود.
او ضمن بیان از روند رو به رشد تیم ژاپن عنوان كرد: تیم ژاپن در سال‌های اخیر سه بار والیبال ملی ما را شكست داد. روز گذشته شاهد این بودیم كه این تیم علی‌رغم نبودن بازیكنان بزرگی همچون ایشیكاوا بازی خوبی را ارائه داد و پا به پای تیم پیكان تا آستانه شكست پیش رفت. تجربه بازیكنان بین‌المللی ما باعث شد كه پیكانی‌ها از شكست رها شوند. بر خلاف ادعای خیلی از دوستان كه می‌گویند والیبال ما به تنهایی از آسیا عبور كرده به نظر من اینطور نیست. والیبال ژاپن هم از آسیا عبور كرده است. شاید بشود درباره تیم كره و سایر تیم‌ها این صحبت را كرد، ولی تیم ژاپن رقیب بسیار سرسختی خواهد بود و ما در مسابقات لیگ ملت‌ها و بازی‌های آسیایی آینده رقابت بسیار سختی را با ژاپنی‌ها خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به ایم سوال كه اگر تیم‌های ایرانی بازیكن خارجی نداشتند باز هم شانس قهرمانی داشتند، گفت: كار بسیار دشواری بود. به هر حال ما با حضور بازیكنان خارجی در بالای دنیا مثل انگاپت به سختی توانستیم از چالش ژاپن عبور كنیم. شاید اگر این‌ها نبودند ما شانس‌مان كمتر میشد و شكست می‌خوردیم. در حال حاضر نمی‌توانم قضاوت دقیقی انجام دهم. ولی به مراتب بازی‌ای سخت‌تر از شب گذشته رخ می‌داد.
بهروز عطایی از جذابیت حضور تماشاگران و مخاطبین این رشته اینگونه گفت: بخشی از جذابیت ورزش، جذب مخاطب است. دیروز در مسابقات باشگاه‌های آسیا حدود هشت الی ده هزار نفر در سالن حضور داشتند. بخش دیگری از این جذابیت، حضور نخبگان و ستاره‌هایی است كه مخاطبان را به خود نزدیك می‌كنند. این فرآیند هم كاملا درست بود. قطعا سعید معروف و انگاپت در مسابقات سال آینده در تیم پیكان در مسابقات باشگاه‌های جهان نخواهند بود. این یك اصل انكارناپذیر است. اما در این مقطع از مسابقات و برای جذب مخاطبین و به دلیل وجود بیماری كرونا و به جهت اینكه ما مسابقات بین‌المللی را در ایران برگزار نكردیم، یك تصمیم جذاب بود كه باشگاه‌های ایرانی مثل پیكان و شهداب یزد آن را انجام دادند.
وی در خصوص وضعیت مصدومیت برخی از بازیكنان تیم ملی خاطر نشان كرد: بازیكنان مصدوم در حال درمان هستند. روند پیشرفت درمانی آقای صالحی و مجرد بسیار خوب بود. احتمال اینكه مجرد به هفته آخر لیگ جهانی برسد زیاد است. كریمی قطعا نمی‌رسد. حضور صالحی هم برای لیگ ملت ها پنجاه پنجاه است. مجرد و صالحی برای قهرمانی جهان خواهند رسید. فرهادی احتمالا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد و نتیجه قطعی آن پس از دوران نقاهت مشخص می شود.
او از تركیب نهایی تیم برای حضور در لیگ ملت‌ها تصریح كرد: تركیب تیم هم برای لیگ ملت‌ها یك لیست 25 نفره است كه مدت‌ها قبل ارسال شده است. برای هفته اول كه باید 14 بازیكن اعلام كنیم، احتمالا پنجشنبه یا جمعه اعلام خواهیم كرد. ما هم روز یكشنبه به سمت برزیل اعزام می‌شویم. همچنین یك تعدادی از بازیكنان را در اردو و در تهران نگه داشته و آنان تمرینات خود را زیر نظر مربیان انجام می‌دهند. بر اساس نیازمان در مسابقات هفته دوم و سوم احتمال تغیر تركیب وجود خواهد داشت.
بهروز عطایی در خاتمه با اشاره به صحبت‌های روز گذشته سعید معروف گفت: معروف از استثنائات والیبال دنیاست. یك بازیكنی است كه همیشه در خاطره‌ها و در تاریخ والیبال ایران باقی خواهند ماند. او تصمیم شخصی خود را مطرح كرده و فرد بسیار عاقلی است. تصمیم او منطبق بر اعتقاد قبلیش بود. با توجه به اینكه همه این بازیكنان سربازان وطن هستند و در هر بخشی كه از آنان كمك بخواهند كمك می‌كنند. قطعا نگرش ما هم به این صورت است كه از بازیكنان جوان‌تر تا دو سال آینده استفاده كرده و سبب رشد آنان شویم. ولی در زمان مقرر اگر احساس نیاز شود از آنان كمك خواهیم گرفت. من با محمد موسوی هم صحبت كردم و او هم آمادگی خود را اعلام كرده است.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش