صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

درخشان: دروازه‌بان تیم پرسپولیس امسال فصل خوبی را سپری نكرد/ عدم تمركز كادر فنی به دلیل درگیر بودن با مسائل بیرونی است

حمید درخشان سرمربی جدید تیم سایپا در گفتگویی با شبكه رادیویی ورزش گفت: تیم پرسپولیس امسال به دلیل عدم هماهنگی تیم خیلی خوب بازی نكرد.

1401/02/25
12:56

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ حمید درخشان سرمربی جدید تیم سایپا و كارشناس فوتبال در گفتگویی با برنامه "صبح و ورزش" شبكه رادیویی ورزش در خصوص بازی شب گذشته سپاهان و پرسپولیس اظهار داشت: یك تیم برای قهرمانی فاكتورهایی را نیاز دارد كه باید آن‌ها را از ابتدای فصل داشته باشد. وقتی یكسری از بازیكنان خوب را از دست می‌دهید یك خلایی برای تیم به وجود می‌آید. برای پر كردن این خلا حتما باید بازیكنانی را در نظر گرفته و خریداری كنید كه بتوانند جایگزین خوبی برای بازیكنان از دست رفته باشند. این فراز و نشیب و خلا در بخش مدیریتی تیم پرسپولیس، جابه‌جایی مدیرعامل و خریداری بازیكنان جدید كه نسبت به بازیكنان از دست رفته از كیفیت خوبی برخوردار نبودند از مشكلات عمده این تیم به شمار می‌رود. وقتی بازیكنانی خریداری می‌شوند كه به لحاظ كیفیتی خیلی سطح مناسبی نداشته و تا زمان هماهنگ شدن آنان، فرصت را از دست داده و عدم هماهنگی باعث می‌شود كه روند خوبی را طی نكنند.
وی افزود: تیم از ابتدای فصل تغییرات مختلفی را در بازیكن و خط دفاعی داشته است. به گونه‌ای كه ما خط دفاعی ثابتی را تا پایان لیگ پیدا نكردیم. حتی خریدهای انجام شده، پاسخگوی خواسته‌های كادر فنی و تیم نبودند. بازیكنان نوسانات زیادی را از جمله عدم كیفیت و هماهنگی داشتند كه نمی‌توانستند كیفیت خوبی را ارائه دهند تا به تیم كمك كند.
درخشان با اشاره به خط جلوی پرسپولیس خاطرنشان كرد: میانگین گل‌هایی كه برای این تیم در خط زده شد حدود 13 تا 14 گل بود. برای چنین تیمی كه خواهان قهرمانی است این آمار خوبی نیست. دروازه‌بان تیم پرسپولیس امسال فصل خوبی را سپری نكرد و گل‌هایی را خورد كه اصلا غیر قابل باور بود. این هم مساله بزرگ و مهمی است چرا كه وقتی تیمی خیلی خوب بازی می‌كند ولی خط حمله نتواند خوب گل بزند و شما را جلو اندازد، مطمئنا فاصله شما نسبت به قهرمانی دور خواهد شد. من فكر می‌كنم این‌ها دلایلی است كه باعث شكست پرسپولیس و مانع از قهرمانی این تیم شد.


سرمربی سایپا در پاسخ به این سوال كه آیا از ابتدای فصل تاكنون تشكیلات و سیستمی بوده كه بتواند در این باشگاه آسیب‌شناسی كند، گفت: من به صراحت می‌گویم كه چنین سیستمی وجود ندارد. تیم پرسپولیس امسال خیلی خوب بازی نكرد. این خوب بازی نكردن به دلیل عدم هماهنگی تیم بود. به نظر من به حدی كادر فنی تیم خودش را درگیر مسائل حاشیه‌ای و بیرونی كرده است كه منجر به به عدم تمركز خود و تیم شده است. كادر فنی هم وقتی به سمت اینگونه مسائل می‌رود، تمركزش را از دست داده و نمی‌تواند خوب جابه‌جایی نماید. همین امر باعث آن می‌شود كه آن ناهماهنگی و خوب بازی نكردن به چشم دیده شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش