یک نفس تازه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 06:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

يك نفس تازه

نشان نقره کاتای تیمی بانوان ایران در لیگ جهانی دبی


برنامه "یک نفس تازه" شنبه 4 اسفند، بخشی از مصاحبه با کاتاروهای بانوان کشور که موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی رقابتهای کاراته وان دبی شده اند را ارائه کرد.

1397/12/04
14:03


به گزارش رادیو ورزش؛ مهسا افسانه، ملی پوش کاراته، درباره رقابتهای کاراته وان دبی و نتیجه کسب شده گفت: خوشبختانه موفق شدیم در این مسابقات فینالیست شویم و با اختلاف خیلی ناچیز تیم قدرتمند ایتالیا را شکست دهیم و مدال نقره را کسب کنیم.
پریسا رحمانی، عنوان کرد: از سال 79 کاراته را شروع کردم. 18 سال است که در بخش کاتا فعالیت دارم. مدت 8 سال است که به عضویت تیم ملی درآمده ام و زیر نظر مینا افسانه کار می کنم. این رقابتها اولین حضورم در مسابقات لیگ جهانی بزرگسالان بود و نایب قهرمانی نخستین مقامی بود که کسب کردم.
سطح مسابقات بسیار بالا بود. تعداد تیم هایی که در بخش کاتای تیمی شرکت کرده بودند، نسبت به لیگ های جهانی قبل خیلی بیشتر شده بود.
همچنین مائده نصیری اظهار کرد: 8 سال است که عضو تیم ملی کاراته ایران هستم و جزء اولین بانوانی شناخته می شوم که عضو تیم ملی شده ام. 3 دوره مقام اول مسابقات آسیایی در بخش کاتای تیمی، 2 دوره مقام دوم در بخش تیمی و انفرادی و نیز یک دوره در بخش بزرگسالان مدال برنز و نقره کاتای تیمی را از آن خود کرده ام. مقام آخری هم که کسب کردیم لیگ جهانی کاراته وان دبی بود که موفق شدیم نایب قهرمانی را بدست آوردیم.
مینا افسانه، مربی تیم ملی کاراته، در ارزیابی لیگ جهانی کاراته وان دبی گفت: در مدت زمان کوتاهی یکی از نفرات اصلی تیم را تغییر دادیم؛ مهسا افسانه را وارد تیم کردیم و تیم به لیگ جهانی اعزام شد. مسابقات لیگ جهانی سطح بالاتری نسبت به مسابقات سری آ دارد، زیرا کمیت بازیکنان کمتر و کیفیت رقابتها بالاتر است.
به نظرم کاراته کاهای ما در این مسابقات خیلی قوی ظاهر شدند، زیرا با اختلاف بسیار کم نتیجه را واگذار کردند. نتیجه کسب شده این انگیزه را به من داد که بازیکنان می توانند در دورهای بعد جزء طلایی های مسابقات لیگ جهانی و حتی سری آ شوند. تصمیم داریم تا 10 روز دیگر مهسا را برای ارتقاء رنکینگ به رقابتهای سری آ اعزام کنیم.
برنامه "یک نفس تازه" هر روز صبح از ساعت 06:00 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک نفس تازه