یک نفس تازه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 06:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

يك نفس تازه

آخرین اخبار نقل و انتقالات فوتبال ایران


برنامه "یک نفس تازه" دوشنبه 15 بهمن، با فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات فوتبال، در ارتباط با نقل و انتقالات فوتبال به گفتگو پرداخت.

1397/11/15
15:55


به گزارش رادیو ورزش؛ فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات فوتبال، در خصوص نقل و انتقالات باشگاه های کشور گفت: ما یک زمان نقل و انتقالات داریم که برای رؤیت قراردادهاست و این زمان بامداد دیشب به پایان رسید. ما کلیه قراردادها را رؤیت کردیم که باشگاه ها بازه زمانی را از دست ندهند؛ اما شرط ثبت بازیکن منوط به مجوز کمیته تعیین وضعیت و کمیته انضباطی است که باشگاه ها در حال انجام این اقدامات اداری هستند.
وی، در مقابل این گفته خبرنگار که بنابراین استقلال هیچ یک از بازیکنانی که در نیم فصل گرفته است را نمی تواند به کار بگیرد؛ مگر اینکه مشکل برطرف شود، اظهار داشت: به جز داریوش شجاعیان، زیرا این بازیکن جزء نفرات مصدوم بود که طبق قرارداد قبلی در تیم حضور دارد. دیگر بازیکنان حتماً باید مجوز لازم را دریافت کنند.
رئیس کمیته نقل و انتقالات فوتبال، در پاسخ به این پرسش که آیا برای جذب بازیکنان خارجی قانون خاصی وجود دارد، عنوان کرد: بله؛ حدود یک فصل و نیم است که سعی کرده ایم حلقه موانع جذب بازیکنان خارجی را تنگ تر کنیم تا کیفیت بازیکنان خارجی بالاتر برود. بازیکنان خارجی کلیه قاره ها می بایست حتماً یا عضو تیم ملی بزرگسالان و یا امید کشورشان باشند. البته صرفاً عضویت ملاک نیست و باید بازی کنند؛ اما به دلیل کیفیت لیگ های اروپایی و آمریکای جنوبی، علاوه بر عضویت در تیم ملی مبنای 10 بازی در لیگ دو فصل گذشته را در نظر گرفته ایم.
محموزاده، نیز در پاسخ به این سوال که آیا پاتوسی، بازیکن آفریقای جنوبی استقلال مشکلی دارد، تشریح کرد: یکی از مراحل جذب بازیکن تأییدیه از فدراسیون متبوعه است که هنوز جواب استعلام این بازیکن نیامده است. مرحله اول در جذب بازیکن خارجی، تست پزشکی توسط ایفمارک است. مرحله دوم بحث استعلامی است که کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال از فدراسیون متبوع باید دریافت کند. مسلماً اگر جواب استعلام این بازیکن بیاید و با شرایط تطبیق داشته باشد، حتماً به کار گرفته خواهد شد؛ اما اگر مشکلی وجود داشته باشد، از پذیرش آن معذور خواهیم بود.
برنامه "یک نفس تازه" امروز با اجرای بتول مرادی روی آنتن رفت. این برنامه هر روز صبح از ساعت 06:00 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک نفس تازه