یک نفس تازه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 06:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

يك نفس تازه

شمشیربازی ایران در مسیر پیشرفت


برنامه "یک نفس تازه" سه شنبه 25 دی، در بخش ندیده ها و نشنیده ها، گفتگویی با فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی، در خصوص شرایط کنونی تیم ملی را ارائه کرد.

1397/10/25
14:45


به گزارش رادیو ورزش؛ فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی، درباره وضعیت این روزهای تیم ملی اظهار کرد: پس از المپیک اتفاقات بزرگتری برای رشته شمشیربازی رخ داد. بازیکنان ما مدالهای بیشتری کسب کردند. علی پاکدامن رنکینگ 9 دنیا را دارد. بعد از 44 سال موفق شد در بازیهای آسیایی جاکارتا مدال برنز را بدست بیاورد. این ملی پوش با نتیجه 15-14 مقابل نفر دوم دنیا که بازیکنی از کره بود، بازی را واگذار کرد.
وی، ادامه داد: در بخش تیمی هم نایب قهرمان آسیا شدیم و به تیم کره ای باختیم که اول دنیاست. در بازیهای آسیایی جاکارتا به هیچ شمشیربازی به جز کره بازی را واگذار نکردیم. در حال حاضر تیم ملی شمشیربازی کشورمان رنکینگ 5 دنیا را دارد.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی، اضافه کرد: محمد رهبری موفق شد در مسابقات آسیایی مدال بگیرد. امسال توانستیم جوان دیگری به نام نیما زاهدی را معرفی کنیم. این شمشیرباز در اولین مسابقه برون مرزی خود در بین 60 شمشیرباز توانست مقام چهلم را بدست بیاورد.
فخری در پایان گفت: ما یک روزی آروز می کردیم در رتبه زیر 100 دنیا قرار بگیریم. خوشبختانه شمشیربازان ما روز به روز در حال بهتر شدن هستند و انگیزه بسیار بالایی دارند.
برنامه "یک نفس تازه" کاری از گروه فرهنگ و تفریحات، هر روز صبح از ساعت 06:00 به مدت 60 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک نفس تازه