صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقیقه


برنامه دور یک میز دوشنبه 28 فروردین با حضور محمدابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی ،عزیزالله اطاعتی رئیس اسبق کمیته داوران و اکبر فیض کارشناس کشتی در رسانه به بررسی تغییرات قوانین کشتی پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ فیض،اطلاع کشتی گیران ومربیان از تغییرات حال حاضر کشتی را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد و یادآور شد بی توجهی به این تغییرات کشتی را دچار ضررو زیان خواهد نمود و باید در کنار تمرینات فنی و بدنی، کلاس آموزش مقررات از طرف کمیته داوران برای مربیان و کشتی گیران ایجاد شود.
این کارشناس کشتی یکی شدن اوزان در کشتی فرنگی و آزاد را بسیار خوب و به نفع ایران توصیف کرد گفت اگر در المپیک تعداد اوزان بالا برود برای مدال آوری ما مفید خواهد بود.
امامی تغییر اوزان را از جمله تغییرات خوب قوانین بر شمرد وگفت بعد از این کشتی فرنگی و آزاد تکلیف خودش را میداند و در رابطه با اوزان در المپیک هم این کمیته بین المللی المپیک است که در رابطه با تعداد آنها تصمیم گیری میکند.
رئیس کمیته داوران با تاکید بر نقش کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی و کمیته فنی بر تصمیم گیری برای تعداد و مقدار اوزان در کشتی اختلاف بین اوزان را باعث فشار مضاعف بر کشتی گیران دانست و دلیل 6 وزن بودن المپیک اول از همه فاصله 4 ساله برگزاری است که کم کردن وزن تاثیر منفی کمتری بر ورزشکار می گذارد و دوم اینکه در المپیک اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گیرنده نیست تا جایی که حتی حذف کشتی از المپیک هم در دستور کار قرار داشت.پس اضافه کردن اوزان و همسان کردن اوزان فرنگی و آزاد تصمیم بسیار عاقلانه و فنی اتحادیه جهانی کشتی است.
اطاعتی اضافه شدن اوزان را از لحاظ علمی بسیار مفید دانست و گفت: اضافه و کاهش وزن را از جمله مشکلات همیشگی کشتی گیران است که لطمات جبران ناپذیری به ورزشکار وارد میکند و همچنین بر عمر قهرمانی کشتی گیران تاثیر گذار است.
رئیس سابق کمیته داوران، برنامه ریزی سریع و دقیق فدراسیون را برای تطبیق ورزشکاران درجه اول و دوم و سوم با این تغییرات را مهم ارزیابی کرد.
این کارشناس کشتی گفت: این تغییرات اوزان را در حال حاضر پیشنهاد اتحادیه جهانی کشتی است و در سمیناری که اواخر مرداد ماه در فرانسه برگزار خواهد شد و نمایندگان ایران نیز شرکت میکنند کشورها اخرین پیشنهادات را خواهند داد و تصمیم گری قطعی در این سمینار انجام میگیرد که از ابتدای 2018 نیز اجرایی می شود.
امامی در رابطه با وزن کم کردن در دو روز گفت پیشنهاداتی در این رابطه وجود دارد که مانند اوزان در فرانسه در این رابطه نیز تصمیم گیری خواهد شد.
فیض با برشمردن آسیبهای بیشماری که وزن کم کردن به ورزشکاران ما زده است و وزن کم کردن به روشهای غیر علمی شبیه خودکشی است و کشتی گیران زیادی را به این دلیل از دست داده ایم.
این کارشناس کشتی برگزار شدن مسابقات در دو روز را به نفع کشتی دانست و کمتر خسته نشدن عوامل داوران و تماشاگران را از جمله مزیتهای این پیشنهاد عنوان کرد .
امامی هم برگزاری مسابقات در دو روز را به نفع کشتی وپیشگیری از وزن کم کردن را از اهداف اتحادیه کشتی دانست.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی شرایط فدراسیون بسکتبال پس از انتخابات ریاست فدراسیون

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون ورزش های سه گانه

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون بوکس (قسمت دوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون بوکس (قسمت اول)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت سوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت دوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت اول)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون کشتی (قسمت پنجم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون کشتی (قسمت چهارم)

  • بررسی فعالیت های فدراسیون کشتی (قسمت سوم)