صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقیقه

برنامه دور یک میز جمعه 25 فروردین با حضور حسین توکلی قهرمان جهان و المپیک و سرمربی وزنه برداری، وحید رشیدی از قهرمانان سابق و داور وزنه برداری به بررسی وضعیت وزنه برداری در کشور پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛منصوریان موقعیت فعلی هیئت های وزنه برداری استانها را با ذکر مثالی از عدم وجود پودر منیزیم و استفاده از گچ، بدون پشتوانه و فاقد کارائی و بدون خروجی مناسب ارزیابی کرد و گفت:حتی در شهر تهران با 10 میلیون نفر جمعیت سالن مناسب و اختصاصی برای وزنه برداری وجود ندارد و تکلیف استان ها هم مشخص است.
رشیدی در بحث توانمندی هیئت ها،استان ها را به چند دسته تقسیم کرد: استان های اصفهان و خوزستان به دلیل حمایتهای شخصی و علاقمندی های یک مدیر و وجود تیمهای قوی، دارای زیر ساخت و امکانات مناسب هستند و در کشور استثنا محسوب می شوند.دسته دیگر استان هایی مانند تهران است که فضای مناسب برای وزنه برداری ندارد، دسته دیگر استان هایی هستند مانند کرمان و سیستان و بلوچستان که به دلیل وسعت و پهناور بودن با وجود فضای اختصاصی و امکانات به دلیل استقبال کم سخت افزار مستهلک نشده است و مربی ندارند و دسته دیگر مانند گیلان و مازندران فضا دارند و استقبال گسترده هم از طرف علاقمندان صورت می گیرد که باعث میشود امکانات و سخت افزار مستهلک شود و باعث بروز مشکل می شود.
این قهرمان وزنه برداری تامین مالی را بزرگترین مشکل هیئت ها بر شمرد و به دلیل تعریف غیر دولتی از هیئتها در قوانین، تامین 100 درصدی بودجه از سوی فدراسیون و دولت را غیر ممکن خواند. و راه حل خودکفا شدن را جذب اسپانسر دانست.
توکلی نگاه یک طرفه به فدراسیون در زمینه تامین بودجه را به دلیل اعزامهای متعدد و برگذاری جامهای مختلف اشتباه دانست و گفت: بودجه فدراسیون بیشتر از تامین حقوق و هزینه های موارد گفته شده نیست و فدراسیون بر اساس اولویتها نمیتواند کمک زیادی به هیئتها بکند.و به این دلیل است که برای کسب ریاست هیئت ها دعوایی نیست و اغلب تک کاندیدا برگزار میشود چون یکسره تلاش و زحمت مداوم است.
حسین مقامی رئیس هیئت وزنه برداری قزوین مهمان تلفنی برنامه گفت: حمایت مالی از هیئت ها در طی دو سال گذشته بین 3 تا 6 میلیون تومان بوده است و خرید وزنه ها که به دلیل استاندارد های خاص باید توسط فدراسیون صورت پذیرد از 5-6 سال گذشته دیگر انجام نمی شود ودر کل شرایط خاص وزنه برداری که رویکرد صرفا قهرمانی دارد اصلا مطلوب نیست.
مقامی در پاسخ به سوال منصوریان درباره اینکه آیا مسائل مالی دلیل استعفای شما از دبیری فدراسیون بوده است اعتراض به عدم اختصاص سرفصل های بودجه ای را دلیل استعفای خود اعلام نمود.وی همچنین تامین 100 درصد بودجه وزنه برداری توسط دولت را با توجه به برند بودن این رشته در کشور و جهان اشتباه و فرصت سوزی توصیف کرد.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی شرایط فدراسیون بسکتبال پس از انتخابات ریاست فدراسیون

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون ورزش های سه گانه

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون بوکس (قسمت دوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون بوکس (قسمت اول)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت سوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت دوم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون چوگان (قسمت اول)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون کشتی (قسمت پنجم)

  • بررسی فعالیتهای فدراسیون کشتی (قسمت چهارم)

  • بررسی فعالیت های فدراسیون کشتی (قسمت سوم)