صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقیقه

برنامه دور یک میز یکشنبه 20 فروردین با حضور خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری، محمد رجبلو عضو تیم ملی، محسن سلگی کارشناس دوچرخه سواری، ایروانی نایب رئیس بخش بانوان به بررسی وضعیت دوچرخه سواری در کشور پرداخت.


برنامه دور یک میز یکشنبه 20 فروردین با حضور خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری، محمد رجبلو عضو تیم ملی، محسن سلگی کارشناس دوچرخه سواری، ایروانی نایب رئیس بخش بانوان به بررسی وضعیت دوچرخه سواری در کشور پرداخت.
به گزارش رادیو ورزش؛ سلگی دلیل مشکلات و نوسان های موجود در دوچرخه سواری را استفاده مقطعی و فصلی از مربیان و اردوهای کوتاه مدت عنوان کرد و قرارداد های بلندمدت برای مربیان و اردوهای قوی تر و شرکت در تورنمنت های بین المللی را تضمین کننده موفقیت در مسابقات بین المللی و استفاده از مربیان با دانش بالا و با تجربه از کشورهای اروپائی را برای تضمین آینده دوچرخه سواری لازم و ضروری دانست.
ایروانی نایب رئیس بانوان در پاسخ به سوال مجری درباره پراکندگی دوچرخه سواری در استانها و توجه به استانهایی که خاستگاه دوچرخه سواری است پاسخ داد: استانهایی که دارای پیست دوچرخه سواری هستند قطعا زمینه بهتری برای فعالیت دارند و هیات خراسان رضوی در این میان فعالیت چشمگیری دارد که قابل تحسین است. با مکاتبات و اقداماتی که صورت گرفته امیدواریم با برداشتن یکسری محدودیت ها زمینه برای فعالیت خانمها نیز هموارتر شود.
قمری درباره نحوه عملکرد استانها در رشته های مختلف دوچرخه سواری گفت: در رشته سرعت و پیست استانهایی مانند مازندران، خراسان رضوی، خوزستان و یزد پتانسیل و عملکرد فوق العاده ای دارند ،در بخش جاده اکثر استانها دارای پتانسیل هستند و بعضا قهرمانانی نیز ظهور کرده اند و در بعضی نقاط رشته دانهیل و استانهایی نیز در کراس پیشتاز هستندکه در بعضی جاها نیز جنسیت تعیین کننده قوت و ضعف دوچرخه سواران است که ملاحظات فرهنگی نیز در این مورد بی تاثیر نبوده است.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره چگونگی تقسیم اعتبار و اعطای میزبانی و تقسیم دوچرخه و امکانات؛ توجه به وضعیت استعداد یابی و نخبه پروری و ارزیابی های سالانه را تعیین کننده دانست.
قمری ادامه داد هم اکنون جزء 5 کشور اول در آسیا هستیم و با امتیازات به دست امده توسط باشگاهها و تیمهای ملی هم اکنون وضعیت خوبی در آسیا داریم اما با وجود 3 پیستی که هم اکنون به بهره برداری رسیده است اگر پیستهای چوبی سرپوشیده به فدراسیون تحویل شود میتوان به آینده بسیار امیدوار بود.و با توجه به هزینه هایی که کشورهای دیگر آسیایی در دوچرخه سواری میکنند اگر غفلت کنیم جایگاه فعلی را از دست می دهیم
رجبلو در ادامه بحث تنها نقطه قوت ایران را در مقابل کشورهای دیگر آسیایی استعدادهای پراکنده عنوان کرد و اضافه کرد در این بخش نیز داریم عقب می افتیم و دلیل اول آن هم اینست که استعداد یابی در کل ورزش ایران وجود خارجی ندارد.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه ها و افق های آتی فدراسیون هندبال

  • آیا رحیمی هندبال را به دوره طلایی باز می گرداند؟

  • معایب و محاسن رقابت های انتخابی کشتی آزاد و فرنگی

  • دلارهایی که تکواندوی ایران را نابود کرد

  • سقوط تکواندو حاصل مدیریت سنتی و طرد افراد توانمند

  • حمایت خانواده ها سنگ بنای پرورش استعدادهای نو در ژیمناستیک

  • کتابخوانی نیاز فراموش شده مربیان و ورزشکاران

  • ورزش ناشنوایان،افتخار آفرین و بی حاشیه

  • تکواندوی امروز در حال پوست اندازی و نو شدن

  • آمادگی روانی، کلید موفقیت تیم های پایه