صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه

برنامه دور یک میز دوشنبه 23 اسفند با حضور ابوالفضل مهاجر مدیر تیم های ملی و مشاور عالی رئیس فدراسیون، فرزین خانجانی عضو تیم ملی بدمینتون و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه به ادامه بررسی وضعیت بدمینتون در کشور پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ منصوریان از شرایط کلی حاکم بر ورزش انتقاد کرد و وضعیت بدمینتون را مانند بقیه ورزش کشور آسیب دیده از نقش بودجه و پول توصیف کرد.
این کارشناس ورزش راه علاج این مسائل دامنه دار و کهنه را پررنگ کردن باشگاهها و تعریف کردن باشگاه و قدرت دادن به باشگاه ها عنوان و اصل سوال کردن از مدیران ورزشی که چرا استعداد یابی نمی کنید وچرا به پایه اهمیت نمی دهید را اشتباه دانست.
وی اضافه کرد: اتفاقا بدمینتون رشته پولسازی است اما چون ورزش ما دولتی است هیچ قدرت مانوری برای بخش خصوصی قائل نمی شود.
بهادر زکی زاده قهرمان سابق و دبیر فدراسیون بدمینتون پشت خط تلفن به برنامه اضافه شد و نظر خود را درباره چرخه معیوب استعداد یابی در ورزش و مشخصا در بدمینتون بیان کرد.
این قهرمان بدمینتون استعداد یابی را در عمل مشکل می داند زیرا نیازمند امکانات خاص خود است و استعداد پروری دارای سه سطح است که سطح کلان که به سیاستگذاری های کلان کشور، سطح میانی فرهنگ اجتماعی جامعه است که پتانسیل نخبه پروری را دارد یا خیر و سطح خرد که در خیلی از کشورها مورد توجه است که از سنین پایین و توسط باشگاهها صورت می گیرد.
زکی زاده درباره ارتباط فدراسیون با سازمان ورزش شهرداری گفت: مقوله استعداد یابی را باید در محدوده توسعه همگانی مشاهده کنیم و از مربیان گزارشاتی به فدراسیون ارائه می شود ولی در سطح کلان ارتباطی نیست.
مهاجر درباره شرایط تیم های ملی و طریقه جذب نوجوانان و جوانان به تیم ملی گفت: با توجه به سیاست گذاری که در ابتدای سال انجام می شود توسط هیئت های شهرستانها و استانها و در قالب مسابقات رنکینگ، نخبه ها شناسایی می شوند.
منصوریان هدف از همه صحبتهای این برنامه را پاسخ دادن به این سوال عنوان کرد که چرا با وجود همه زحمات رئیس و عوامل فدراسیون خروجی دلخواه نیست.وهمه میدانیم بدمینتون بسیار قابلیت دارد پس چرا نتیجه نمیگیریم؟
خانجانی با بیان شیوه ورود خود به تیم ملی و عملکرد اش در تیم ملی از حمایت نکردن مدیران از اعزام تیمهای پایه به مسابقات انتقاد کرد.
مهاجر از اهمیت توجه به تیمهای پایه برای موفقیت دفاع کرد و گفت:اگر بخواهیم به جایی برسیم باید سرمایه گذاری کنیم و همه جای دنیا اعزام بازیکن با اسپانسر مالی صورت می گیرد که در ایران این وظیفه فدراسیون است و با توجه به بودجه محدود دچار مشکل شده ایم.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت ۲۱:۰۵ با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • کتابخوانی نیاز فراموش شده مربیان و ورزشکاران

  • ورزش ناشنوایان،افتخار آفرین و بی حاشیه

  • تکواندوی امروز در حال پوست اندازی و نو شدن

  • آمادگی روانی، کلید موفقیت تیم های پایه

  • استعدادهای تازه، تضمین کننده آینده والیبال

  • آینده درخشان شطرنج با ورود نسل جدید به عرصه مسابقات

  • سیستم جدید امتیاز دهی(رنکینگ) کشتی را جذاب تر نمیکند

  • تسلط بر قوانین، ابزار کشتی گیران بر روی تشک

  • افزایش و همسانی اوزان، فرصت طلایی کشتی ایران

  • هیئت ها بازوی توانمند وزنه برداری