صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقیقه


برنامه دور یک میز یکشنبه 22 اسفند با حضور ابوالفضل مهاجر مدیر تیم های ملی، فرزین خانجانی از اعضاء تیم ملی بدمینتون و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه به بررسی وضعیت بدمینتون پرداخت.


منصوریان کارشناس ورزش بدمینتون را یک رشته المپیکی نامید و اهمیت فوق العاده ای باید برای ما داشته باشد و با وجود تلاش فدراسیون انتظارات را براورده نمی کند. اینکه خواستگاه بدمینتون غرب آسیا است به اعتقاد عده ای امتیاز است و برای ما فرصت هایی را به وجود می آورد و از طرفی نیز می تواند مانعی باشد تا در مقابل غول های این رشته نتوانیم عرض اندام کنیم. اول ببینیم چه بکنیم که از بن بست موجود خارج شویم چون بدمینتون مورد اقبال خانواده هاست.اما در بخش قهرمانی بسیار ضعیف هستیم.
مهاجر مدیر تیم های ملی بدمینتون با تایید این نظرات بدمینتون را در قالب ورزشهای همگانی محبوبترین رشته در کشور و در قالب قهرمانی واستعداد یابی مظلوم ترین رشته توصیف کرد .وی لازمه استعداد پروری را داشتن بستر اولیه نیاز به سرمایه گذاری دارد و ما در سال جاری با معضل اجاره کردن سالن مواجه بودیم و سخت افزار اولیه یعنی سالن را نداریم. و دولت و شهرداری می تواند در بخش ورزش همگانی به کمک بدمینتون بیاید. فعلا هیچ تعاملی بین وزارت ورزش و دولت و شهرداری ها در رابطه با حمایت از بدمینتون به عنوان ورزش پارکی و همگانی وجود ندارد.
مرتضی ولی دروی مدرس درجه یک آسیا و سرمربی تیم ملی، مهمان تلفنی برنامه ازنبود تعامل بین وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش برای استعداد یابی گفت و خاطرنشان کرد: بدمینتون ما از ثبات خوبی در سطح جامعه برخوردار است و توسعه قهرمانی نیاز به تعامل وزارتخانه های مذکور دارد تا استعدادیابی صحیح صورت بگیرد و تمام تفاهم نامه ها در حد کاغذ باقی می ماند، در تمام دنیا استعداد یابی از مدارس آغاز می شود ولی در ایران باشگاههای خصوصی و هیئت ها این مهم را به عهده دارند.
منصوریان ظرفیت عظیم بدمینتون را سرگردان و بی صاحب توصیف کردو سوال کرد چگونه می شود این سد را شکست و با برنامه حرکت کرد؟
ولی دروی در بحث اجاره سالن ها به بخش خصوصی نیاز به آسیب شناسی و کار کارشناسی دارد ودر شهرهایی که فقط یک سالن دارند ورود بخش خصوصی بسیار به زیان ورزشهایی مثل بدمینتون تمام می شود.
خانجانی قهرمان بدمینتون گفت: محور اصلی فعالیت در فدراسیون بحث استعدادیابی است و الان بستر آماده و پذیرای علاقمندان است.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • مربی تیم ملی شنا: یک میلیارد در تیم ملی هزینه کنید، 10 شناگر در رده جهانی تحویل بگیرید

  • بررسی وضعیت و امکانات سخت افزاری شنای کشور

  • لزوم نگرش به رشته های پایه به عنوان طرح سلامت

  • تدوین آئین نامه جهانی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای

  • افزایش چشمگیر حامیان مالی تنیس روی میز با مساعدت رسانه ملی

  • برنامه های تیم های ملی تنیس روی میز

  • استعدادیابی در رشته تنیس روی میز کشور

  • نگاهی به مشکلات دو رشته مدال آور کوراش و جوجیتسوی کشور

  • بررسی پنجمین دوره رقابتهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا

  • بررسی وضعیت فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای