صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه


برنامه دور یک میز یکشنبه 22 اسفند با حضور ابوالفضل مهاجر مدیر تیم های ملی، فرزین خانجانی از اعضاء تیم ملی بدمینتون و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه به بررسی وضعیت بدمینتون پرداخت.


منصوریان کارشناس ورزش بدمینتون را یک رشته المپیکی نامید و اهمیت فوق العاده ای باید برای ما داشته باشد و با وجود تلاش فدراسیون انتظارات را براورده نمی کند. اینکه خواستگاه بدمینتون غرب آسیا است به اعتقاد عده ای امتیاز است و برای ما فرصت هایی را به وجود می آورد و از طرفی نیز می تواند مانعی باشد تا در مقابل غول های این رشته نتوانیم عرض اندام کنیم. اول ببینیم چه بکنیم که از بن بست موجود خارج شویم چون بدمینتون مورد اقبال خانواده هاست.اما در بخش قهرمانی بسیار ضعیف هستیم.
مهاجر مدیر تیم های ملی بدمینتون با تایید این نظرات بدمینتون را در قالب ورزشهای همگانی محبوبترین رشته در کشور و در قالب قهرمانی واستعداد یابی مظلوم ترین رشته توصیف کرد .وی لازمه استعداد پروری را داشتن بستر اولیه نیاز به سرمایه گذاری دارد و ما در سال جاری با معضل اجاره کردن سالن مواجه بودیم و سخت افزار اولیه یعنی سالن را نداریم. و دولت و شهرداری می تواند در بخش ورزش همگانی به کمک بدمینتون بیاید. فعلا هیچ تعاملی بین وزارت ورزش و دولت و شهرداری ها در رابطه با حمایت از بدمینتون به عنوان ورزش پارکی و همگانی وجود ندارد.
مرتضی ولی دروی مدرس درجه یک آسیا و سرمربی تیم ملی، مهمان تلفنی برنامه ازنبود تعامل بین وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش برای استعداد یابی گفت و خاطرنشان کرد: بدمینتون ما از ثبات خوبی در سطح جامعه برخوردار است و توسعه قهرمانی نیاز به تعامل وزارتخانه های مذکور دارد تا استعدادیابی صحیح صورت بگیرد و تمام تفاهم نامه ها در حد کاغذ باقی می ماند، در تمام دنیا استعداد یابی از مدارس آغاز می شود ولی در ایران باشگاههای خصوصی و هیئت ها این مهم را به عهده دارند.
منصوریان ظرفیت عظیم بدمینتون را سرگردان و بی صاحب توصیف کردو سوال کرد چگونه می شود این سد را شکست و با برنامه حرکت کرد؟
ولی دروی در بحث اجاره سالن ها به بخش خصوصی نیاز به آسیب شناسی و کار کارشناسی دارد ودر شهرهایی که فقط یک سالن دارند ورود بخش خصوصی بسیار به زیان ورزشهایی مثل بدمینتون تمام می شود.
خانجانی قهرمان بدمینتون گفت: محور اصلی فعالیت در فدراسیون بحث استعدادیابی است و الان بستر آماده و پذیرای علاقمندان است.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت ۲۱:۰۵ با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: نادری فرد

مرتبط با این خبر

  • بدمینتون درگیر لیگ ضعیف و مشکلات اعزام های خارجی

  • روند معیوب نخبه پروری عامل سقوط بدمینتون

  • نگاه منتقدان کشتی فرنگی به جام جهانی در آبادان

  • دورخیز کشتی فرنگی برای المپیک 2020

  • جذب اسپانسر، کلید برون رفت بوکس از کما!

  • مشکلات مالی،مانع جذب مربی خارجی بوکس

  • جوانگرایی و بودجه ؛گره کور بوکس

  • مربی خارجی و سخت افزار به روز، نیاز قایقرانی

  • ضعف تیم ملی تکواندو: توجه نکردن به استانها

  • بررسی رقابت های جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه