صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه


برنامه دور یک میز جمعه 20 اسفند با حضور بهرام مشتاقی سرمربی سابق تیم ملی و عضو شورای فنی کشتی فرنگی،اکبر فیض و محمدرضا منصوریان کارشناسان ورزش در رسانه به بررسی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛فیض کارشناس کشتی از میدان دادن و سرمایه گذاری بر روی جوانان حمایت کرد وگفت:اینگونه نیست که تیم دربست و بدون نظارت شورای فنی در اختیار سرمربی باشد.
مشتاقی از دادن اولتیماتوم به سرمربی تیم ملی در مسابقات گذشته و نظارت همه جانبه شورای فنی کشتی بر تیم ملی خبر داد و چند مورد از دخالتهای شورای فنی را در تیم ملی برشمرد.
منصوریان کارشناس ورزش در گفتگو با حسن رنگرز مهمان تلفنی برنامه از دغدغه های همیشگی خانواده کشتی در مسابقات جهانی فرنگی صحبت کرد و اینکه از دیرباز کشتی فرنگی در سایه کشتی آزاد بوده و از این مسئله بسیار آسیب دیده و این سوال را مطرح کرد که چگونه می شود از این فضا خارج شد؟
رنگرز قهرمان سابق کشتی فرنگی گفت: اولین نکته کمبود همیشگی اعتبار است که اجبارا فدراسیون ها را به سمت سیستم گلخانه ای هدایت میکند .نکته بعدی عدم ثبات هست چه در حوزه مدیریت ورزشی چه در حوزه مدیریت فنی،موضوع بعدی اینکه کشتی فرنگی نهال نوپایی است و اتفاقی که در المپیک لندن افتاد توجه به کشتی فرنگی را صد چندان کرد وی در خصوص شائبه تبعیض بین کشتی فرنگی و آزاد بخشی از آن را صحیح و بخشی رابزرگنمایی ارزیابی کرد و ادامه داد: کشتی فرنگی این قابلیت را دارد که مانند وزنه برداری مستقل دیده شود .در مورد مسابقات جام جهانی،زمانی که مسابقات در تهران برگزار می شود انتظار جامعه کسب عنوان قهرمانی است اما کادر فنی فعلی جوان است و نیاز به زمان دارد تا به پختگی و تجربه لازم دست یابد.
فیض با اشاره به شرایط تیم های حاضر در جام جهانی صرفنظر از نتیجه ،این مسابقات را سنگ محک بسیار خوبی برای کشتی گیران جوان ایرانی ارزیابی کرد و این نگاه که هر جا تیم های قوی حضور داشته اند تیم ما نیز شرکت کند برای کشتی آزاد مثمر ثمر بوده و این منطقی نیست که انتظار قهرمانی داشته باشیم.
رنگرز جام جهانی را دیدار تدارکاتی و زمینه ساز حضور در المپیک 2020 قلمداد کرد و گفت: اگر نگاه ما مقطعی نیست باید بپذیریم که جام جهانی برای ما آورده خاصی نخواهد داشت،و وضعیت فعلی کشتی فرنگی بدون تعارف از روزهای اوج فاصله گرفته است و مردم هم این را پذیرفته اند.
این قهرمان کشتی فرنگی، قهرمانی تیم ایران را با توجه به حضور تیمهای آذربایجان و روسیه بسیار سخت ارزیابی کرد.
مشتاقی گفت تیم سازی را هدف اول فدراسیون و شورای فنی است و انشالله در آبادان با حمایت مردم کشتی فرنگی قهرمانانه خواهد جنگید.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت ۲۱:۰۵ با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: نادری فرد

مرتبط با این خبر

  • بدمینتون درگیر لیگ ضعیف و مشکلات اعزام های خارجی

  • روند معیوب نخبه پروری عامل سقوط بدمینتون

  • استعداد یابی حلقه مفقوده بدمینتون

  • نگاه منتقدان کشتی فرنگی به جام جهانی در آبادان

  • جذب اسپانسر، کلید برون رفت بوکس از کما!

  • مشکلات مالی،مانع جذب مربی خارجی بوکس

  • جوانگرایی و بودجه ؛گره کور بوکس

  • مربی خارجی و سخت افزار به روز، نیاز قایقرانی

  • ضعف تیم ملی تکواندو: توجه نکردن به استانها

  • بررسی رقابت های جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه