صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه

برنامه دور یک میز سه شنبه 17 اسفند با حضور منوچهر مقصودی نایب رئیس و مدیر سابق تیم های ملّی بوکس، علیرضا استکی سرمربی سابق و مربی فعلی تیم ملی و قهرمان آُسیا و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه به بررسی وضعیت بوکس در ایران پرداخت.به گزارش رادیو ورزش؛ منصوریان ضمن تاکید بر اعتقاد خانواده بوکس بر زحمات بسیار زیاد ناطق نوری در 27 سال گذشته و روشن کردن چراغ بوکس در شرایط بعد از انقلاب تاکید کرد: چیزی که الان مشخص شده است با توجه به موقعیت سنی؛ ایشان نمیتواند تحولات بوکس در کشور را مدیریت کند و نمودارها و شاخص ها نشان میدهد در 5-6 سال گذشته بوکس مرتبادر حال افول بوده و امروز در زمینه ورزش بوکس چیزی برای دفاع کردن وجود ندارد.
استکی مربی تیم ملی از برگزاری مدون اردوهای تیم ملی درکنار مشکلات عدیده مالی و استخدام مربی کوبایی صحبت کرد. و گفت: باید یک یا دو سال به یک مربی فرصت بدهیم تا نتیجه کار مشخص شود و در سال 2018 بتوانیم از ثمرات آن بهره ببریم.
منصوریان از روش مدیریت در فدراسیون انتقاد کرد و گفت: با توجه به مدیریت با ثبات 30 ساله در راس فدراسیون چرا این برنامه ها باید تازه انجام شود و ما در 10 سال گذشته چه می کردیم؟ در حال حاضر ما دو نفر بوکسور نداریم که بتواند در مسابقات آسیایی حضور پیدا کند.
مقصودی نایب رئیس سابق فدراسیون در تایید صحبت های منصوریان از نحوه مدیریت تیم ملی جوانان توسط سه مربی و یا تغییر سرمربی به فاصله 1 ماه مانده به المپیک انتقاد کرد.
دانشمندفر دبیر فدراسیون بوکس مهمان تلفنی برنامه با تایید عدم وجود برنامه ریزی های ادواری 2ساله 8ساله و 12 ساله گفت:مدت زمان زیادی از رفتن آقای مقصودی از کادر مدیریت فدراسیون نمی گذرد و باید بپرسیم چرا ایشان در زمان حضور خود در این زمینه کاری نکرده اند.
در ادامه بحث در رابطه با عدم موفقیت بوکس کارشناسان برنامه متفق القول در رابطه با شرایط مربیان داخلی و برگزار نشدن کلاسهای مربی گری در سال های گذشته و استفاده از قهرمانان تیم ملی بدون گذراندن دوره های مربی گری انتقاد کردند.
مقصودی از نتیجه نگرفتن مربی خارجی در ایران گفت و دلیل آنرا نگاه غیر حرفه ای مربیان داخلی و نداشتن اختیار تام توسط مربی خارجی عنوان کرد.
دانشمند فر گفت:مشکلات شدید مالی سد راه اجرای برنامه های فدراسیون است و با شرایط فعلی مجبوریم در آینده نزدیک عذر مربی کوبایی تیم ملی را بخواهیم.
در انتهای برنامه دانشمند فر اظهار امیدواری کرد در مسابقات جاکارتا فدراسیون بوکس روسفید شود.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت ۲۱:۰۵ با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • کتابخوانی نیاز فراموش شده مربیان و ورزشکاران

  • ورزش ناشنوایان،افتخار آفرین و بی حاشیه

  • تکواندوی امروز در حال پوست اندازی و نو شدن

  • آمادگی روانی، کلید موفقیت تیم های پایه

  • استعدادهای تازه، تضمین کننده آینده والیبال

  • آینده درخشان شطرنج با ورود نسل جدید به عرصه مسابقات

  • سیستم جدید امتیاز دهی(رنکینگ) کشتی را جذاب تر نمیکند

  • تسلط بر قوانین، ابزار کشتی گیران بر روی تشک

  • افزایش و همسانی اوزان، فرصت طلایی کشتی ایران

  • هیئت ها بازوی توانمند وزنه برداری