صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه

برنامه دور یک میز دوشنبه 16 اسفند با حضور منوچهر مقصودی نایب رئیس و مدیر سابق تیم های ملّی بوکس، علیرضا استکی قهرمان آُسیا سرمربی سابق و مربی فعلی تیم ملی و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه به بررسی وضعیت بوکس در ایران پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ منصوریان از سالهای اخیر به عنوان سال های بدون بوکس در ورزش کشور یاد کرد و ضمن بر شمردن موفقیت های گذشته بوکس در سال های نه چندان دور از روند تاریک و بدون برنامه بوکس ابراز نگرانی کرد.
مقصودی نایب رئیس و مدیر سابق تیم های ملّی بوکس دلیل بروز این مشکلات را عدم توجه به جوانگرایی عنوان کرد و ضمن یادآوری دوران راه اندازی مجدد فدراسیون بوکس توسط احمد ناطق نوری از چند دستگی در فدراسیون حال حاضر خبر دادو گفت:صبح هر کسی زودتر وارد فدراسیون می شود همه کاره است.
ابوفاضلی درباره رابطه سن و مدیریت در ورزش گفت:در بسیاری موارد افراد با سن بالا و شخصیت کاریزماتیک در راس فدراسیونهای جهانی و کمیته بین المللی المپیک البته با حضور مشاوران جوان و با تجربه این فدراسیون ها را به بهترین نحو مدیریت کنند.
استکی قهرمان آُسیا سرمربی سابق و مربی فعلی تیم ملی در مورد صحبتهای مقصودی از تصمیم گیری توسط افراد مشخص و مورد اعتماد رئیس فدراسیون گفت و اضافه کرد :ناطق نوری با وجود شرایط خاص سنی در انتخابات آزاد و با وجود عدم پشتیبانی از سوی وزارت ورزش با 49 رای از 50 رای به ریاست فدراسیون بوکس انتخاب شده است و دلیل بروز مشکلات فعلی را نبودن برنامه های بلندمدت در فدراسیون ارزیابی کرد.
منصوریان با انتقاد از ریاست بیش از 25 ساله ناطق نوری در فدراسیون دلیل مشکلات فعلی را همین سیستم مدیریت خواند وگفت : اگر شخصی دارای تفکر جدید یا نیروی لازم برای هدایت یک فدراسیون نیست چه دلیلی دارد که همچنان در راس مدیریت بوکس باقی بماند.
مقصودی با شمردن موفقیت های بوکس در المپیک ها و بازی های آسیایی گذشته عملکرد تیم مدیریتی سال های گذشته را درخشان توصیف کرد.
اشرفی از مربیان بوکس کشور مهمان تلفنی بود و درباره شرایط فعلی بوکس گفت:دلیل این مشکلات، بودجه وپول است و مدیران فدراسیون با وجود تلاش بسیار ولی بدون بودجه نمی توانند کاری انجام دهند و تا زمانی که بودجه مناسب تزریق نشود امیدی به حل مشکلات نیست.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت ۲۱:۰۵ با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: نادری فرد

مرتبط با این خبر

  • بدمینتون درگیر لیگ ضعیف و مشکلات اعزام های خارجی

  • روند معیوب نخبه پروری عامل سقوط بدمینتون

  • استعداد یابی حلقه مفقوده بدمینتون

  • نگاه منتقدان کشتی فرنگی به جام جهانی در آبادان

  • دورخیز کشتی فرنگی برای المپیک 2020

  • جذب اسپانسر، کلید برون رفت بوکس از کما!

  • مشکلات مالی،مانع جذب مربی خارجی بوکس

  • مربی خارجی و سخت افزار به روز، نیاز قایقرانی

  • ضعف تیم ملی تکواندو: توجه نکردن به استانها

  • بررسی رقابت های جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه