صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر شب از ساعت 21:05 به مدت 25دقيقه

برنامه دور یک میز 13 اسفند با حضور حسن ملکی سرمربی سابق تیم ملی تکواندو و محمدرضا منصوریان کارشناس ورزش در رسانه و بیژن خراسانی کارشناس ورزشهای رزمی و تکواندو به بررسی وضعیت فدراسیون تکواندو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ابوفاضلی روند رو به تنزل تکواندو در سالهای اخیر و مشخصا یکسال گذشته را عدم استفاده به جا از استعدادها و مربیان و به نوعی استعداد سوزی برشمرد و کارشناسان برنامه در رابطه با دلایل این تنزل به بحث پرداختند.
منصوریان کارشناس ورزشی گفت: آزمون و خطاهایی در فدراسیون صورت گرفت که لطمه آن را در المپیک دیدیم و در این مقطع سوال اینجاست که بعد از پیدا شدن این همه ایراد و اشکال در آینده چه می خواهیم بکنیم؟!
وی از تشکیل کمیته و شورای فنی در فدراسیون و کنار رفتن ذوالقدری از فدراسیون گفت و اینکه بخشی از خانواده تکواندو معتقدند این کناره گیری صوری است اما چیزی که مهم است ترکیب شورای فنی و سه گروه شدن مربیان تیم ملی است.
ملکی سرمربی سابق تیم ملی تکواندو نیز درباره شورا و کمیته فنی اظهار نظر نمود و آنرا بنا به اقرار اعضاءخود کمیته ،سمبلیک ارزیابی کرد که تصمیمات آن در هیچ جا اعمال نشده است.و بسیار عجیب است که هیچ منتقدی در فدراسیون عضو شورا نیست و هیچ مربی نیط از بیرون شورا انتخاب نمی شود.
خراسانی درباره اتفاقات اخیر تکواندو با تایید صحبتهای منصوریان,عدم ارزیابی از نقاط ضعف و قوت و انداختن تقصیر به گردن دیگران . نهایتا گذر از مشکلات را دلیل این مسائل دانست.
وی در ادامه گفت:عدم پاسخگویی مدیران را یکی دیگر از مشکلات فدراسیون است و چرا مدیران و منتقدان نمی توانند دور یک میز جمع شوند و بحث کنند.
منصوریان در تائید صحبتهای خراسانی، اضافه کرد :در تاریخ ده ساله گذشته فدراسیون به استانها و شهرستانها بی توجه بوده و صرفا 17 یا 18 نفر در تکواندو عمل کرده اند و دلیل خالی شدن الان تیم های ملی این عدم پشتوانه سازی بوده است.
خراسانی در تایید این صحبت ها به میدان ندادن و بی توجهی به مربیان بازیکن ساز اشاره کرد و گفت:نگاه ما معطوف به اسمی بوده که بتواند به چیزی که ما می گوییم عمل کند و مدیران فدراسیون نپذیرفتند که با منتقدان صحبت کنند.
ملکی، مدیریت پولادگر رئیس فدراسیون را مدیریت تیمی و نه مدیریت کلان کشوری ارزیابی کرد و گفت: باید در این سالها همه استانهای کشور در تکواندو فعال شده باشند که چنین نشده است و در هیچ استانی حتی یک بازیکن در حد تیم ملی به وجود نیامده است. مربیان بازیکن ساز هم چون دیده نشدند و به کار گرفته نشدند به تدریج از دور خارج شدند. در عرصه انتخاب مربی برای تیم ملی هیچ ضابطه ای وجود ندارد و رای شورای فنی درباره سرمربی تیم ملی نیز بایکوت میشودو هیچ معنایی ندارد.
برنامه دور یک میز هر شب ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: نادری فرد

مرتبط با این خبر

  • بدمینتون درگیر لیگ ضعیف و مشکلات اعزام های خارجی

  • روند معیوب نخبه پروری عامل سقوط بدمینتون

  • استعداد یابی حلقه مفقوده بدمینتون

  • نگاه منتقدان کشتی فرنگی به جام جهانی در آبادان

  • دورخیز کشتی فرنگی برای المپیک 2020

  • جذب اسپانسر، کلید برون رفت بوکس از کما!

  • مشکلات مالی،مانع جذب مربی خارجی بوکس

  • جوانگرایی و بودجه ؛گره کور بوکس

  • مربی خارجی و سخت افزار به روز، نیاز قایقرانی

  • بررسی رقابت های جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه