دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت كاراته كشور (قسمت اول)

برنامه دور یك میز پنجشنبه 17 اسفند ماه با حضور بهمن حسن زاده، سرپرست تیم كاراته دانشگاه آزاد و محمدعلی مردانی، داور كاراته به بررسی وضعیت كاراته كشور پرداخت.

1396/12/19
09:19

به گزارش رادیو ورزش؛ بهمن حسن زاده، سرپرست تیم كاراته دانشگاه آزاد پیرامون وضعیت كاراته كاران كشور اظهار كرد: كاراته ما در سطح دنیا جایگاه خوبی دارد و ورزشكارانی را در اختیار داریم كه در رنكینگ یك دنیا قرار دارند. فدراسیون كاراته و وزارت ورزش باید كمك كنند تا كاراته كاران ما بتوانند این رنكینگها را حفظ كنند. المپیك جای تجربه اندوزی نیست بلكه جای با تجربه ها و نتیجه گرفتن است. اگر بتوانیم نفرات دوم كه تجربه كمتری دارند را در میادین درجه 2 شركت دهیم؛ این امكان بوجود می آید كه این بازیكنان را هم نگه داریم. بازیكنان دغدغه زیادی دارند و خیلی از آنها بیكار هستند. نگه داشتن كاراته كاران به سیاست و برنامه های فدراسیون برمی گردد.
محمدعلی مردانی، داور كاراته درخصوص ضروت ایجاد شرایط مطلوب برای كاراته كاران كشور بیان كرد: امسال فدراسیون كاراته سال موفقی را پشت سر گذاشت و كلیه برنامه هایش را بخوبی انجام داد. نگرانی من برای 2/5 سال آینده و نوساناتی است كه بین ورزشكاران و كسانی كه رنكینگ اول تا دهم جهان را دارند؛ وجود دارد. در هر رده و هر سطحی از كاراته تمرین خاص آن لازم است. برای حضور در المپیك باید شرایط المپیكی داشت ورزشكاران ما از نظر بدنی و تمرینی خوب هستند ولی از نظر ذهنی و آمادگی برای این رویداد بزرگ نیاز است كه روانشناس كنار تیم حضور داشته باشد. همچنین برای بعضی اوزان باید پشتوانه سازی صورت گیرد ولی فدراسیون هنوز به شرایطی نرسیده كه به جوانها اعتماد كند.
برنامه دور یك میز پنجشنبه 17 اسفند ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز