دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت کاراته کشور (قسمت اول)

برنامه دور یک میز پنجشنبه 17 اسفند ماه با حضور بهمن حسن زاده، سرپرست تیم کاراته دانشگاه آزاد و محمدعلی مردانی، داور کاراته به بررسی وضعیت کاراته کشور پرداخت.

1396/12/19
09:19

به گزارش رادیو ورزش؛ بهمن حسن زاده، سرپرست تیم کاراته دانشگاه آزاد پیرامون وضعیت کاراته کاران کشور اظهار کرد: کاراته ما در سطح دنیا جایگاه خوبی دارد و ورزشکارانی را در اختیار داریم که در رنکینگ یک دنیا قرار دارند. فدراسیون کاراته و وزارت ورزش باید کمک کنند تا کاراته کاران ما بتوانند این رنکینگها را حفظ کنند. المپیک جای تجربه اندوزی نیست بلکه جای با تجربه ها و نتیجه گرفتن است. اگر بتوانیم نفرات دوم که تجربه کمتری دارند را در میادین درجه 2 شرکت دهیم؛ این امکان بوجود می آید که این بازیکنان را هم نگه داریم. بازیکنان دغدغه زیادی دارند و خیلی از آنها بیکار هستند. نگه داشتن کاراته کاران به سیاست و برنامه های فدراسیون برمی گردد.
محمدعلی مردانی، داور کاراته درخصوص ضروت ایجاد شرایط مطلوب برای کاراته کاران کشور بیان کرد: امسال فدراسیون کاراته سال موفقی را پشت سر گذاشت و کلیه برنامه هایش را بخوبی انجام داد. نگرانی من برای 2/5 سال آینده و نوساناتی است که بین ورزشکاران و کسانی که رنکینگ اول تا دهم جهان را دارند؛ وجود دارد. در هر رده و هر سطحی از کاراته تمرین خاص آن لازم است. برای حضور در المپیک باید شرایط المپیکی داشت ورزشکاران ما از نظر بدنی و تمرینی خوب هستند ولی از نظر ذهنی و آمادگی برای این رویداد بزرگ نیاز است که روانشناس کنار تیم حضور داشته باشد. همچنین برای بعضی اوزان باید پشتوانه سازی صورت گیرد ولی فدراسیون هنوز به شرایطی نرسیده که به جوانها اعتماد کند.
برنامه دور یک میز پنجشنبه 17 اسفند ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز