ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

واعظی: كسب سهمیه بیشتر توسط تیر و كمان دور از دسترس است/ سرمربی تیم‌ ملی با حذف برترین بازیكن خودزنی كرد

ملی پوش سابق تیر و كمان گفت: شانس بسیار كمی برای تیم ملی تیراندازی در مسابقات كسب سهمیه المپیك برای رزرو بلیت توكیو قائل هستم.

1400/03/06
17:30

به گزارش رادیو ورزش؛ حجت الله واعظی ملی پوش سابق تیم ملی تیر و كمان در گفت و گو با برنامه ورزش و ایران؛ درباره مسابقات كسب سهمیه المپیك در فرانسه بیان كرد: ویروس كرونا شرایط مطلوبی برای ورزش فراهم نكرد و طی این مدت كه قهرمانان كشورهای دیگر را رصد كردیم دیدیم آن‌ها خود را برای المپیك 2020 آماده می كنند و  روی نتایج مسابقات به خصوص فرانسه تمركز كرده اند. این رقابت‌ها  بسیار برای ورزشكاران مهم است. شانس برای كسب سهمیه  ایران همچنان هست اما با نتایجی كه در رقابت‌های سوئیس گرفتیم این شانس كم است.

او افزود: البته همه چیز به شرایط روحی و روانی بازیكنان بستگی دارد كه در مسابقات فرانسه سهمیه بگیرند اما شرایط به گونه ای است كه ابن اتفاق دور از دسترس است. گرچه امیدواریم این اتفاق بیفتد تا پرقدرت در المپیك حضور پیدا كنیم.

واعظی درباره حضور تیم‌های حاضر در رقابت های كسب سهمیه فرانسه بیان كرد: در بخش تیمی هم تیم های مختلف حضور دارند و ما از نظر سطحی در بخش متوسط رو به پایین هستیم. باید در رقابت های قبلی كار را برای كسب سهمیه تمام می كردیم بنابراین در فرانسه شرایط برای همه یكسان است و حتی رسیدن به المپیك سخت تصور می شود. حضور تیم های قوی كمتر از متوسط و ضعیف است و همین تیم ها برای كسب مدال ما  مشكل‌ساز هستند. تیم‌ها واقعا آماده هستند و در سوئیس این امر را نشان دادند.

واعظی اضافه كرد: در بخش آقایان ركوردها در سوئیس بد نبود اما در بانوان مناسب نبود كه ان‌شاالله در آینده بتوانند بهتر شوند. در المپیك ریو شرایط مناسبی هم نداشتیم. این اتفاقات ناشی از بی تدبیری فدراسیون با حضور سرمربی خارجی و زد و بند با او در رقابت های  تركیه شد. حالا اتفاقات جدیدی در فدراسیون در حال انجام است كه یكی از آن‌ها حذف نفرات مختلف است. من سرمربی تیم ملی جانبازان و معلولان و تیم ملی بودم و تجربه ام كم نیستم‌ و می دانم‌ چه می‌گویم. این اتفاقات در نهایت منجر به خودزنی سرمربی تیم‌ملی و حذف یكی از بهترین بازیكنان شد.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)