صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه(يک هفته در ميان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقيقه

برنامه مجله تیراندازی پنجشنبه ۱۹ اسفند با حضور حسینی، رئیس سازمان لیگ تیراندازی و رضا کیارستمی، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان به بررسی عملکرد این دو فدراسیون در سال ۹۵ پرداخت.

حسینی، رئیس سازمان لیگ تیراندازی در خصوص اقدامات سال ۹۵ در فدراسیون تیراندازی بیان کرد: یک سال مسابقات لیگ را پشت سرگذاشتیم و درحال حاضر مشغول فعالیت های اختتامیه هستیم. مسابقات امسال نسبت به سالهای گذشته از لحاظ کمی و کیفی پیشرفت زیادی داشت. در بخش تفنگ بانوان رکورد ۴۲۲ زده شد. در قسمت تپانچه نیز با توجه به اینکه امسال اولین بار است که فینال برگزار می شود؛ جوانان با انگیزه در کنار بزرگان با تجربه رقابت تنگاتنگی ایجاد کرده بودند. حتی تا لحظات آخر مشخص نبود چه تیمی چه عنوانی را کسب خواهد کرد.
تنها موضوع آزاردهنده در لیگ تیراندازی، نبود حامی مالی است. این خلا باعث می شود باشگاه هایی که باید در لیگ پرقدرت حاضر شوند؛ به دلیل عدم استطاعت مالی شرکت نکنند یا هزینه خود را از جای دیگری تامین کنند که در چنین حالتی حضور در لیگ بصرفه نیست. تیراندازان با حداقل مبلغ و با چیزی حدود ۵ میلیون تومان قرارداد می بندند. برخی از آنها هم قرارداد سفید و بدون مبلغ را امضا می کنند و صرفا برای علاقمندی خود در مسابقات حضور پیدا می کنند.
رضا کیارستمی، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان نیز در خصوص سالی که گذشت گفت: پیشاپیش فرا رسیدن سال جدید را به مردم ورزش دوست ایران تبریک می گویم. در برنامه های بلندمدت و استراتژیکی که برای فدراسیون تعیین کرده ایم. ورزش قهرمانی جز اولویت های اصلی ما بود. استعدادیابی، آموزش، ورزش همگانی و ... در اولویت های بعدی قرار گرفته است. به جهت اینکه سال ۹۵ سال المپیکی بود؛ تلاش ها برای کسب سهمیه و موقیت در این مسابقات بیشتر شد و توانستیم با کسب یک سهمیه کار بزرگی کنیم. در مسابقات کامپوند شانگهای چین هم موفق شدیم مقام قهرمانی جهان را بدست بیاوریم. مردان بزرگسال هم توانستند در رده جهانی مقام قهرمانی را کسب کنند.
وی افزود: بزرگترین شاخصه موفقیت فدراسیون در بخش نوجوانان بود. در این رده سنی که انتظار می رود در المپیک ۲۰۲۰ خوش بدرخشند. این رده سنی در سه دوره مسابقه مختلف رشته ریکرو مدال طلا، نقره و برنز بدست آورد.
کیارستمی هم به مشکلات مالی اشاره کرد و گفت: مشکلات اقتصادی و کمبود امکانات مالی فشار زیادی را به کلیه همکاران و تیراندازان وارد کرد ولی تمام افراد با تمام این مشکلات ساختند تا از موفقیت ها کم نشود و مسیر پیشرفت بدرستی طی شود.
برنامه زنده مجله تیراندازی پنجشنبه ۱۹ اسفند با اجرای اکبر ارمنده و به تهیه کنندگی عباس حیدری کاری از گروه مسابقات ورزشی بود. این برنامه یک هفته در میان پنجشنبه ها از ساعت ۱۵:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • تغییر و تحولات تیراندازی در المپیک ۲۰۲۰

  • آخرین رده بندی فدراسیون تیراندازی با اسلحه

  • تمهیدات ویژه برای آموزش همگانی تیراندازی با کمان

  • اعمال تغییراتی در تیراندازی المپیک

  • برگزاری سمینار داوری تیراندازی با کمان

  • وضعیت مطلوب بانوان تیرانداز

  • شایعات بی اساس مسابقات لاس و گاس