ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

اسلحه و فشنگ مشکلی که تیراندازی را از اهدافش دور می کند

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 27 دی با حضور رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی به موضوع مشکل تجهیزات این رشته ورزشی پرداخت.

1397/10/30
09:14

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی پیرامون رکوردشکنی در هفته چهارم لیگ برتر تیراندازی بانوان اظهار کرد: در این مسابقات شروع خوبی داشتیم و دو رکوردشکنی توسط نجمه خدمتی و الهه احمدی انجام شد.
ملک محمدی درخصوص مشکل تجهیزات این رشته و راه حل آن گفت: دست ما بسوی تمام کمک کنندگان این امر از جمله رسانه، تولیدکنندگان، واردکنندگان، گمرک و بویژه وزارت دفاع دراز است تا با تامین مهمات با قیمتی نازل، باشگاه ها، نفرات و اردوهای تیم ملی با تحمیل هزینه های بالا روبرو نباشند. اگر قرار باشد که اردوهایمان پر هزینه باشد مجبوریم مدت، کیفیت و تعداد اردونشینان را کم کنیم.
وی ادامه داد: فدراسیون بودجه محدودی دارد و اگر قرار باشد با قیمت سرسام آور فشنگ، مهمات و اسلحه داخلی و خارجی سر بکنیم توان رسیدن به اهداف عالی مد نظرمان را به سختی خواهیم داشت. بروزرسانی مهمات و اسلحه در مسابقات بسیار مهم است. لوله سلاح بعد از تعدادی شلیک ساچمه و فشنگ مثل ماه قبلش که مناسب بود؛ نیست. فشنگی که با اسلحه آزمایش شده و جواب داده شاید ماه های آینده جواب ندهد. اسلحه ها باید مداوم بروز شوند و این کار هزینه دارد. کشورهای رقیب ما از نظر تولید مهمات و تجهیزات مشکل ندارند ولی ما چه از نظر واردات و چه تامین هزینه ها با مشکل روبرو هستیم . در ضمن پروسه واردات مهمات و سلاح طولانی است و گاهی زمانی به دست ما می رسد که نمی تواند مشکل ما را حل کند.
دبیر فدراسیون تیراندازی در رابطه با علت انصراف تیم ناجا در نیم فصل دوم لیگ برتر بانوان عنوان کرد: خیلی از تیمهای حاضر در لیگ مشکل دارند. ما به تمام باشگاه ها و هیئتها کمک می کنیم تا بتوانند در لیگ دوام داشته باشند چون لیگ ضامن ارتقای تیراندازان ماست. بعضی از باشگاه ها با مشکل روبرو می شوند و ما هم مجبوریم نرمش نشان دهیم. ورزشکاران ما هم باید تحمل کنند. به هر حال باشگاه ها لیگ را شروع نمی کنند که وسطش بروند و حتما مشکلی بوده است.
ملک محمدی در پاسخ به این سوال که آیا تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات تیراندازی کمک مالی به فدراسیون می دهند؛ بیان کرد: بله این مهم انجام شده است. قصد داریم تولیدات و واردات بهتر را حمایت کنیم تا تجارت آنها پویاتر شود. ما سود منطقی برای آنها قائل هستیم و می خواهیم که از عایداتی که دارند؛ بخشی منطقی به فدراسیون و مصرف کننده اختصاص یابد.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 27 دی با اجرای پیرایرانی و کارشناسی آجرلو بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)