ورزش ایران(تیر اندازی) پنج شنبه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

برگزاری مسابقات آزاد تفنگ و تپانچه

برنامه "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 13 دی با حضور مسئول برگزاری مسابقات آزاد تفنگ و تپانچه و دبیر فدراسیون تیراندازی به موضوع مسابقات آزاد تفنگ و تپانچه پرداخت.

1397/10/15
09:11

به گزارش رادیو ورزش؛ گودانی، مسئول برگزاری مسابقات آزاد تفنگ و تپانچه پیرامون برگزاری این مسابقات اظهار کرد: مرحله چهارم مسابقات آزاد تفنگ و تپانچه کشور در حال برگزاری است. دهم و چهاردهم دی ماه مسابقات تپانچه آقایان و بانوان و بیستم و بیست و یکم مسابقات تفنگ آقایان و بانوان برگزار می شود. 300 ورزشکار در تپانچه و 260 ورزشکار در تفنگ شرکت دارند.
وی ادامه داد: قرار بود که این مسابقات در مرداد ماه برگزار شود ولی به دلیل بازیهای آسیایی جاکارتا و قهرمانی جهان به تعویق انداختیم. برترینهای 4 بخش در تاریخ 11 و 12 بهمن در مرحله نهایی فینال فینالیستها دعوت و مدال، حکم و جوایز نقدی دریافت خواهند کرد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این مسابقات ملاکی جهت دعوت به تیم ملی خواهد بود؛ بیان کرد: مسابقات آزاد در برنامه عملیاتی فدراسیون قرار گرفته که به درخواست مربیان تیم ملی بوده است. با توجه به سامانه جدید رنکینگ، قرار شده ورزشکاران با توجه به رنکینگ و امتیازاتی که از مسابقات کسب می کنند؛ به روز باشند و به تیم ملی دعوت شوند.
رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی درخصوص این مسابقات گفت: از 140 ورزشکار مرد در بخش تپانچه 127 نفر بزرگسال، 13 جوان و 20 نوجوان هستند. در این مسابقات شروع سن رده نوجوانان را آزاد گذاشتیم. افراد توانمند زیادی شرکت کرده اند. ما تصمیم داریم که با برگزاری مسابقات پر تعداد توجه و بستر رشد استعدادهای نوجوان و جوان این رشته را فراهم آوریم.
وی تاکید کرد: از بخش خصوصی خواهشمندم که وارد مقوله ورزش شوند. این بحث ملی است و ما باید با بهره گیری از توان علاقمندان به رشته های ورزشی، کسب سکوها را برای جوانان کشور سهل و آسان کنیم.
برنامه زنده "مجله تیراندازی" روز پنجشنبه 13 دی با اجرای شریفی و کارشناسی آجرلو بود. این برنامه یک هفته در میان، پنجشنبه ها از ساعت15:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)